Zahraničí

Pochovali pátou oběť bratislavské tragédie. Sasha mezi studenty vynikal

V evangelickém kostele v Banské Bystrici v úterý proběhlo poslední rozloučení s poslední, tedy pátou obětí tragické nehody ze 2. října. Sasha byl vynikajícím studentem i talentovaným sportovcem. Nestihl však oslavit ani 20. narozeniny. Jeho život předčasně ukončila jízda opilého řidiče.

Pozůstalí v úterý pochovali poslední oběť tragické nehody, která se stala 2. října v centru Bratislavy. V Banské Bystrici se příbuzní a přátelé rozloučili s 19letým Sashou, informovala TV Markíza.

Sasha odmalička miloval matematiku. Na fakultu informatiky se dostal s nejlepším prospěchem. Kromě toho byl i tenisovým talentem, ovládl hned několik turnajů. Život nadaného mladíka předčasně vyhasl na začátku října. Pouhé dva týdny před jeho 20. narozeninami.

"Jak jistě víte, z neděle na pondělí se stala tragická nehoda, která připravila o život pět lidí. Jedním z nich byl také náš student prvního ročníku. Tento student se před pár týdny těšil z prvního dne na fakultě, měl své sny a vize. My jsme mu měli v plánu otevřít obzory, rozšířit znalosti a nabídnout mu příležitost ke krásnějšímu životu pro něj, ale i pro svět. Z celého srdce truchlíme a vyjadřujeme soustrast všem rodinám, přátelům a spolužákům. Budeme se snažit být nápomocni zasažené rodině studenta nejvíc, jak to půjde," uvedla k tragédii Fakulta informatiky a informačních technologií Slovenské technické univerzity.

Související obsah

​Ta truchlí nad ztrátou hned dvou svých studentů. "Bohužel se nám před malou chvílí potvrdila informace, že mezi oběťmi nehody jsou až dva studenti FIIT STU, a to Sasha a Richard," dodalo vedení.

Pět zmařených lidských životů

Tragédie se stala v neděli 2. října na autobusové zastávce Zochova v centru Bratislavy, do které pozdě večer ve vysoké rychlosti najel opilý sportovní funkcionář Dušan Dědeček. Život 19leté Natálie vyhasl po několikahodinovém boji v nemocnici. Marek (†20) byl mrtvý na místě, Broňa (†21) zápasila na operačním sále. Ani ji však lékaři bohužel zachránit nedokázali.

Marek a Broňa spolu dlouho randili a budoucnost si bez sebe už nedokázali představit, příbuzní je proto pohřbili jako snoubence. Broňu oblékli do bílých šatů, Marka do obleku (psali jsme zde).

V nemocnici nadále zůstávají ještě dva vážně zranění lidé. Jejich zdravotní stav se podle vyjádření nemocnice postupně zlepšuje.

Obviněnému řidiči za smrt pěti lidí hrozí doživotí:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz