Domácí

Rodina má strach o Heidi Janků. Někteří se o zpěvačku perou

Do Vánoc sice zbývají ještě dva měsíce, mnozí Češi už ale přemýšlejí, jak je stráví. Jasno v tom zatím nemá zpěvačka Heidi Janků, která letos bude slavit už páté Vánoce bez milovaného manžela Iva Pavlíka, s nímž na svátky jezdívali často do zahraničí. Promluvila o tom v pořadu Experti na cestách.

Někteří Češi chtějí do zahraničí utéct před vánočním shonem a užít si Vánoce s drinkem na pláži. Zpěvačka Heidi Janků svátky mimo Česko strávila už několikrát. "Párkrát jsme s manželem (zesnulý Ivo Pavlík, pozn. red.) byli na lyžích na Vánoce, což byla jiná atmosféra. Pak jsme se zamilovali do Tenerife a na Vánoce, respektive na Silvestra jsme tam jezdili pravidelně," vzpomíná Janků.

Na španělském ostrově nedržela klasické české tradice, ale vůbec jí to nevadilo. "Všichni jsou v plavkách, ale nějaké ty čepičky na hlavách máme. Večer je slavnostnější večeře, není to ten kapr a sníh, ale nám to takto vždycky vyhovovalo, protože v prosinci mám nejvíc práce, takže jsem nestíhala uklízet ani nakupovat dárky. Takže často jediný dárek byly letenky a voucher do hotelu," popisuje zpěvačka.

Související obsah

​Jak stráví svátky letos, ale zatím netuší. "Na Vánoce ještě plány nemám, plánuji je většinou na poslední chvíli. Já mám velkou rodinu a oni teďka, když jsem sama, mají strach, aby mi nebylo smutno, tak se o mě trošku perou. Tak posledních pět let trávím Vánoce v Česku s tou nebo onou rodinou. Takže Vánoce budu trávit tady, ale s kým, to ještě nevím," říká.

Hlavním lákadlem je pro Heidi teplo, letos se chystá za exotikou až v lednu, dříve měla ale jiný harmonogram. "Do konce prosince jsme to s manželem nějak přežili, pak jsme se nabili sluníčkem a energií, takže si myslím, že to je takové hezké přepůlení té zimy. Další výhoda je, že nemusíte doma tolik uklízet a péct," doplňuje zpěvačka.

Související obsah

​Preferovali s Pavlíkem spíše klidnější dovolenou. "Manžel byl o 30 let starší, takže jsme si vždy na dovolené užívali spíše pohodičku a nabírali jsme síly na další práci. Já jsem si vždycky brala s sebou knížky, protože přes rok na ně nemám moc času. Takže dovolená byla vždy spíše válecí a čtecí," uzavírá Janků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz