Kulturní akce

Dramatický příběh slavného rappera. 50 Cent se po 12 letech vrací do Prahy

Jedna z největších hvězd rapu se po 12 letech vrací do Prahy. Americký rapper 50 Cent zpívá nejčastěji o drsném životě na ulici, který je plný drog a násilí, ale také o touze po luxusu. To vše se bezprostředně dotklo i jeho života. Několikrát se dostal ze dna až na vrchol. Legenda gangsta rapu vystoupí v pražské O2 areně 17. a 18. října.

Milovníci nefalšovaného hip-hopu a rapu se mají na co těšit. Rapper 50 Cent, vlastním jménem Curtis Jackson, jim do Prahy přiveze energií nabitou show už 17. a 18. října. Pro české fanoušky si přichystal vzkaz.

"Ahoj Praho, tady 50 Cent. Náš první koncert 18. října je vyprodaný, a proto jsme přidali další koncert o den dříve, tedy 17. října. Vstupenky zatím ještě jsou, ale mizí rychle, tak neváhejte!" pozval rapper všechny do O2 areny a provokativně na ně mrknul. Show, kterou si přichystal, bude stát jistě za to.

Související obsah

Světoznámý zpěvák přitom cestu ke slávě neměl vůbec snadnou, vyrůstal v chudých podmínkách v New Yorku. Když mu bylo osm, jeho matku, drogovou dealerku, brutálně zavraždili a svého otce nikdy nepoznal. Poté vyrůstal u prarodičů i na ulici a živil se prodejem drog. V 18 letech se dostal kvůli drogám poprvé za mříže.

Obrat k lepšímu měl přijít později s podepsáním nahrávací smlouvy. Tehdy ho do studia k nahrání alba přizvala hvězda rapu Jam Master Jay z kapely RUN DMC, krátce po dokončení ale studio desku stáhlo. 50 Cent byl totiž velmi často v hledáčku policie.

Související obsah

Štěstí se na něj usmálo, když si ho všiml slavný rapper Eminem. S prvním albem Get Rich or Die Tryin’ 50 Cent oslavil velký úspěch, prodalo se přes 15 milionů kusů. Od kriminální a drogové minulosti se však neoprostil, v roce 2004 napadl na svém koncertě několik fanoušků a vážně je zranil. Musel proto podstoupit terapii na potlačení agrese.

Přestože se mu profesně dařilo, potkaly ho v životě další problémy. Byl obžalovaný z domácího násilí a musel se vyplatit, následně oznámil osobní bankrot. Život zpěváka je však jako na horské dráze, jako první umělec přijal gáži v bitcoinech. Na své kryptoměnové jmění zapomněl a po pár letech ho prodal za desítky milionů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz