Zahraničí

Vzpoura v ruském výcvikovém táboře? Při střelbě tam zemřelo 11 dobrovolníků

Vzpoura v ruském výcvikovém táboře? Při střelbě tam zemřelo 11 dobrovolníků
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

V ruském výcvikovém táboře u Bělgorodu dva muži stříleli do dobrovolníků, kteří chtěli bojovat na Ukrajině. Při přestřelce zabili 11 rekrutů a dalších 15 zranili. Ruská státní média dva muže označila za teroristy, oba prý po útoku byli zabiti. Podle neoficiálních informací měli střelci pocházet z řad dobrovolníků.

O incidentu informovalo ruské ministerstvo obrany prostřednictvím agentury RIA Novosti. Odehrál se ve výcvikovém středisku na jihozápadě Ruska v Bělgorodské oblasti, která sousedí s Ukrajinou. Ta se však k útoku nepřihlásila.

Podle ministerstva obrany byli střelci občané jedné z bývalých sovětských republik, žádné další podrobnosti k tomu ale neuvedlo. Oba útočníci podle něj byli zastřeleni, incident Rusko označilo za teroristický útok.

Související obsah

​Jeho cílem byli dobrovolníci, kteří chtěli bojovat na Ukrajině. Ve výcvikovém středisku se na účast ve "speciální vojenské operaci" připravovali. Muži na dobrovolníky zahájili palbu z ručních zbraní, nejméně 11 jich zabili. Dalších 15 jich bylo s různě závažnými zraněními převezeno do zdravotnického zařízení.

Radio Svoboda uvedlo, že střelci měli pocházet z řad "dobrovolníků". Výcvikový tábor se má nacházet ve vesnici Soloti a pobývat v něm mělo více než 100 mužů z Brjanské oblasti. Ti při mobilizaci odmítli vstoupit do války na Ukrajině.

Vladimir Putin by rád do války zapojil i Bělorusko:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz