Domácí

Dobrým andělem se můžete stát i vy. Nadace už pomohla více než 10 000 lidí

V neděli odstartovala nová charitativní kampaň nadace Dobrý anděl. Jejím cílem je mimo jiné poděkovat pravidelným dárcům. Jak můžete pomoci i vy, prozradili ve Snídani spoluzakladatel nadace Petr Sýkora a generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Dobrý anděl pomáhá pravidelnými měsíčními příspěvky rodinám, kde rodič nebo některé z dětí onemocnělo závažným dlouhodobým onemocněním. "Třeba u onkologie je to obvykle dva až tři roky a u jiných závažných dlouhodobých dětských onemocnění je to po celou dobu léčby nebo dokud ta holčička nebo klouček nejsou už dospělí a nedostávají invalidní důchod," vysvětlil spoluzakladatel nadace Petr Sýkora.

Dobrý anděl pomohl za dobu svého působení už více než 10 000 lidí. "Je to obrovská radost především. Ale zároveň to představuje obrovskou odpovědnost, když každý rok oslovujeme tu samou skupinu diváků a žádáme je, aby se připojili k té pomoci," uvedla generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Související obsah

Pomoc Dobrého anděla potřebovala také paní Kristýna, jejíž syn se narodil předčasně ve 25. týdnu těhotenství jako nedonošené miminko. Byl dlouhodobě závislý na podávání kyslíku, byl tedy devět měsíců od narození hospitalizovaný v nemocnici. Závislý na kyslíku byl poté ještě rok po propouštění domů.

Pilířem spolupráce TV Nova a Dobrého anděla je předvánoční kampaň, která je spuštěna vždy 10 týdnů před Vánoci. "Tradičními tvářemi této kampaně jsou naše hvězdy Lucka a Rey. To zůstane, to funguje velmi dobře. Letos jsme ještě přidali malý dokumentární dvouminutový seriál. Takže to je taková novinka, kterou budeme pouštět na našich obrazovkách," doplnila Brachtlová.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

ls, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz