Domácí

Poslední rozloučení s mimem Čejkou. Pozůstalí řekli, jak proběhne

Poslední rozloučení s mimem Čejkou. Pozůstalí řekli, jak proběhne
Jaroslav Čejka | Zdroj: Profimedia

Pohřeb tanečníka a mima Jaroslava Čejky proběhne v pátek 21. října. Po obřadu ve smuteční síni v Opavě převezou jeho pozůstatky ke zpopelnění. Poslední rozloučení s umělcem začne v 11 hodin dopoledne.

Rodina Jaroslava Čejky zveřejnila parte nedávno zesnulého umělce. Na svém facebooku jej sdílela Herecká asociace. Nyní jsou tedy známé detaily o posledním rozloučení s oblíbeným tanečníkem a mimem. Informace o pohřbu jsou také na webu pohřební služby.

Ačkoli Čejka žil pražských Kobylisích, proběhne obřad v opavské smuteční síni. Poslední rozloučení začne v pátek v 11 hodin dopoledne. Následně budou pozůstatky zesnulého převezeny ke zpopelnění. 

Související obsah

Smutnou zprávu o úmrtí mima oznámila minulý týden v úterý jeho praneteř Barbora Šenfeldová. "S velkým zármutkem oznamujeme, že dnes ráno zemřel ve věku 86 let tanečník a mim Jaroslav Čejka. Poslední rozloučení proběhne na Městském hřbitově v Opavě, kde bude rovněž pohřben. Prosíme o respektování jeho památky a soukromí celé rodiny," uvedla.

Poslední roky života strávil Čejka v pražském domově důchodců. Parkinsonova a Alzheimerova choroba ho postupně upoutaly na lůžko. Na sklonku života už nepřijímal ani návštěvy, veškerý čas trávil jen s urnou s popelem své maminky Marie Kohoutové. O tu držitel Ceny Thálie láskyplně pečoval až do její smrti v roce 2008.

Tanečník a mim zemřel minulý týden:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz