Zahraničí

Stíhačka se zřítila na obytnou čtvrť v Rusku, vypukl mohutný požár

Ruský víceúčelový bojový letoun Suchoj Su-30 se zřítil do obytné zástavby ve městě Irkutsk na Sibiři. Podle informací tamějších médií vzlétl rovnou z letecké továrny a k zemi šel do pár minut po startu. Zasáhl dvoupatrový dům, který po výbuchu zachvátil požár. Po smrti jsou dva piloti, nikdo jiný se nezranil ani nezemřel.

Ruská stíhačka spadla na dvoupatrový rodinný dům v Irkutsku. Na místě vypukl mohutný požár, informoval portál RT.

Podle gubernátora oblasti Igora Kobzeva se jednalo o víceúčelový bojový letoun Suchoj Su-30. K zemi šel bezprostředně po startu z letiště továrny, která stíhačky vyrábí. Mělo jít o první zkušební let.

Jak uvedla agentura Interfax, nehodu potvrdilo i ruské ministerstvo pro mimořádné situace. "Letadlo se zřítilo ve městě do obydlené čtvrti. Na místě zasahují všechny záchranné složky," řekl jeho mluvčí.

Související obsah

Okolo druhé hodiny se podařilo požár zklikvidovat. O život přišli oba piloti stíhačky. Podle Kobzeva nikdo jiný nezemřel ani neutrpěl zranění.

Tento týden je to už druhý pád vojenského letounu v Rusku, v pondělí vletěl do paneláků v Jejsku na jihozápadě země nedaleko hranic s Ukrajinou bombardér. Zemřelo 15 lidí včetně několika dětí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz