Zajímavosti

Dobrý anděl funguje už 11 let. Pomáhá i malé Andrejce s mozkovou obrnou

Nadace Dobrý anděl už 11 let pomáhá rodinám, kde jeden z členů onemocněl vážnou a mnohdy nevyléčitelnou nemocí. Štáb televize Nova i letos natáčel osm takových příběhů. Hrdinkou prvního z nich je dvouletá Andrejka Radová, která se potýká s dětskou mozkovou obrnou. Rodině s finančně nákladnými rehabilitacemi pomáhají dobří andělé.

Malý laskavý smíšek, který se jen tak něčeho nezalekne a prozkoumává svět. I přesto, že má dvouletá Andrejka od narození šedý zákal a dětskou mozkovou obrnu, chuť k životu jí to rozhodně nevzalo.

"Andrejka je malá usměvavá holčička, která by chtěla všechno dokázat jako její brácha. Chtěla by běhat, chtěla by jezdit na odrážedle, chtěla by sama jezdit na skluzavce, ale bohužel tělíčko ji neposlouchá," sdělila maminka holčičky Tereza Škodová.

Andrejce dlouho trvalo, než se posadila. Vpřed se ji ale snaží posouvat i její bráška, dvojče Patrik. Ten většinu času neposedně poskakuje a snaží se sestřičku motivovat ke každému pohybu. Přesto si Andrejka o chůzi zatím může bohužel nechat jenom zdát. "Diagnóza byla opravdu, alespoň tedy pro mě, zdrcující, ale nějak tomu věříme, že těmi různými rehabilitacemi se bude Andrejka lepšit," řekl její tatínek Jaroslav Rada. 

Související obsah

Právě na speciální neurorehabilitace rodina využívá příspěvky dobrých andělů. Bez vás, dárců, by si je rodina nemohla dovolit a Andrejka by se nikdy na nohy nepostavila. "Měsíc intenzivního dvouhodinového cvičení stojí 48 tisíc korun, takže to je při čtyřčlenné rodině docela finanční zátěž," vysvětlila maminka. 

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz. "Jsme určitě vděční všem dobrým andělům, kteří nám pomohli finanční částkou, protože bez těch peněz bychom samozřejmě Andrejce nemohli dopřát tu péči," vzkázal Andrejčin tatínek.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz