Domácí

Ve Strakonicích zemřela na přechodu žena. Srazilo ji auto, řidič byl opilý

Ve Strakonicích se v pondělí ráno stala tragická dopravní nehoda. O život tam přišla 36letá žena, která přecházela silnici po přechodu pro chodce. Srazil ji auto, jeho řidič nadýchal více než 1,5 promile.

V jihočeských Strakonicích vyhasl v pondělí ráno život 36leté ženy, která přecházela silnici po přechodu pro chodce u Sídliště Mír. Srazil ji tam 54letý řidič auta značky Opel Corsa, který jel od centra směrem na obec Katovice.

Žena zůstala ležet na silnici v bezvědomí. "Projíždějící řidička se ji snažila resuscitovat, na její snahu pak navázali záchranáři. Zajistili její dýchací cesty, napojili ji na umělou plicní ventilaci a podali nezbytné léky. Přes intenzivní odbornou péči se ji ovšem nepodařilo zachránit," sdělila mluvčí krajských záchranářů Petra Kafková.

Související obsah

​"Chodkyně vážným zraněním na místě podlehla. U řidiče policisté provedli na místě dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem přes 1,5 promile alkoholu," upřesnila pro TN.cz mluvčí krajských policistů Jaromíra Nováková.

Policie nyní zjišťuje, jak přesně se nehoda stala. Zároveň žádá o pomoc případné svědky, kteří srážku viděli. Obrátit se mohou na tísňovou linku 158 nebo na telefonní čísla 735 781 171 a 735 781 175.

Související obsah

​Policisté v této souvislosti apelují na řidiče i chodce, aby byli v tomto ročním období více opatrní. Zejména v ranních a večerních hodinách za snížené viditelnosti totiž mohou řidiči chodce snadno přehlédnout. Eliminovat to mohou především reflexní prvky.

Opilý řidič kamionu ohrožoval řidiče na D1:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz