Zajímavosti

Krásná příroda, hvězdné obsazení a silné příběhy. Rozloučil se seriálový fenomén

Krásná příroda, hvězdné obsazení a silné příběhy. Rozloučil se seriálový fenomén
Policie Modrava se loučí | Zdroj: TV Nova

Jana Vinická a její tým v neděli večer vyřešily svůj úplně poslední kriminální případ. Krásná příroda, skvělé obsazení, zapeklité případy a silné lidské příběhy v režii filmového hitmakera Jaroslava Soukupa stojí za úspěchem čtvrté a závěrečné řady seriálové legendy. Tu si nenechalo každý týden ujít v průměru 1,7 milionu diváků starších čtyř let. Stal se tak nejúspěšnějším pořadem letošní podzimní sezóny.

Poslední čtvrtá série Policie Modrava vyvrcholila v neděli a rozloučila se s diváky epizodou Případ neznámé ženy s 33,37% podílem na sledovanosti v cílové skupině 15 – 54. Poslední díl přilákal k televizním obrazovkám 1,754 milionu.

Stal se tak jako již tradičně nejsledovanějším pořadem nedělního večera ve všech hlavních cílových skupinách. Celkově během osmi nedělních večerů sledovalo detektivku v průměru 1,739 milionu diváků starších 4 let a držela si skvělý share 33,52 % v cílové skupině 15 – 54.

Související obsah

​"Policie Modrava se stala naprostým fenoménem a letošní závěrečná řada pak s přehledem neporazitelným lídrem ve všech cílových skupinách ve svém slotu," shrnuje programová ředitelka TV Nova Silvia Majeská a dodává: "Velké díky patří celému štábu pod taktovkou režiséra Jaroslava Soukupa za vynikající práci, hereckému obsazení za skvělé výkony a v neposlední řadě divákům, kteří se k nám každou neděli večer vraceli a sledovali s námi napínavé případy kašperské policie."

"Na seriálu Policie Modrava jsem pracoval s chutí a radostí. Bylo to téma, které mě vnitřně uspokojovalo a mohl jsem v něm zúročit všechno, co vím o Šumavě a co se za ta léta nastřádalo v mém podvědomí. Myslím, že diváci nějak vycítili, že jsme Policii Modravu dělali s láskou a znalostí Šumavy. Jsme šťastní, že náš seriál má tak obrovský divácký úspěch. Přesto jsme se rozhodli, že v nejlepším se má skončit, a celý seriál jsme ukončili 40. dílem," ohlíží se za vznikem Policie Modrava Jaroslav Soukup.

Související obsah

​Policie Modrava, zasazená do krásného prostředí Národního parku Šumava, měla premiéru v únoru 2015 a hned od začátku patřila mezi nejoblíbenější pořady na televizních obrazovkách. Letošní nové díly sledovaly (alespoň 3 minuty) více než čtyři miliony diváků starších 4 let. Policie Modrava se tak zařadila mezi nejúspěšnější české seriály na televizních obrazovkách.

Bonusové materiály, rozhovory a informace ze zákulisí natáčení najdete na webu Nova.cz. Všechny série pak můžete zhlédnout na Voyo.

Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský o konci seriálu Policie Modrava: 

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz