Experti na cestách

Nový trend v cestování Čechů. Chtějí více poznávat svět

Zatímco v létě a v zimě přitahují pozornost Čechů pláže a přímořská letoviska, teď na podzim je ideální čas zažít i jiný typ dovolené. V pořadu Experti na cestách se věnoval tématu poznávacích dovolených provozní ředitel CK Blue Style Ondřej Rušikvas.

Při poznávací dovolené jedou lidé primárně za tím, aby poznali kulturu, krajinu, přírodu i památky. "V rámci tohoto typu dovolené se lidé pohybují třeba i ve vícero hotelech a z nich vyjíždějí za různými aktivitami. Není to vhodné pro malé děti a rodiny obecně. Většinou jsou našimi klienty mladí lidé, nebo naopak senioři," popsal Rušikvas.

Poznávací dovolená se ale podle něj čím dál častěji prolíná s tou pobytovou. "Pro nás je novým trendem, že dochází k propletení těchto dvou charakterů dovolených dohromady. Stále víc lidí stojí o to, že svůj pobyt kombinuje s tím, že poznává destinaci, tu zemi i kulturu a zároveň odpočívá," nastínil provozní ředitel CK Blue Style.

Související obsah

​Češi podle něj patří do kategorie cestovatelů, kteří rádi objevují. "Většina poznávacích zájezdů je opravdu nabitá. Zároveň ale nemusíte mít strach, že by všechno bylo v poklusu a ve spěchu. Není to tak, že přijedete za jednou památku a rychle vyfotit, cílem je naopak také navnímat atmosféru místa. Navíc ty výletní bloky rozděluje oběd, při kterém načerpáte síly," zmínil.

"Doporučuji určitě neobjevenou perlu arabského východu Omán, který má návštěvníkům určitě co nabídnout. Je to rozmanitá země, která kromě hor a krásných pláží má i mnoho kulturních památek," nastínil Rušikvas.

Související obsah

​Na zajímavou poznávací dovolenou se dá ale vyrazit i do Evropy. "To bych asi doporučil portugalský ostrov Madeira. Je dostupnější. A je typická především svou krajinou, je to v podstatě botanická zahrada uprostřed oceánu, která má poměrně stabilní počasí. Bude tam často i déšť, ale je tam teplo, krásná fauna, flóra," uzavřel Rušikvas.

TN.cz

K tématu Experti na cestách

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz