Domácí

Dušičky jsou ideální příležitostí pro zloděje. Okrádají lidi i výzdobu hrobů

Policisté se chystají na víkend, kdy si lidé budou připomínat svátky zesnulých. Během Dušiček zloději často kradou výzdobu na hrobech. Zaměřují se ale také na auta zaparkovaná u hřbitovů.

Blíží se Památka zesnulých, který je tradičně i příležitostí pro zloděje. Například v Karlových Varech policisté varují občany, aby si při návštěvě hřbitovů a jiných pietních míst dávali větší pozor na své osobní věci.

Zloději z hrobů kradou nejčastěji svíčky, věnce, ale i umělé květiny, sošky a další výzdobu. Policisté proto lidem doporučují, aby si hroby raději vyfotografovali. V případě krádeže nebo poškození hrobu tak bude pro vyšetřovatele jednodušší zdokumentovat původní stav.

Související obsah

Právě přesným popisem odcizených věcí se podle policistů zvýší šance na dopadení pachatelů. Často se prý stává, že lidé krádeže nebo vandalismus neoznámí. V případě, že si všimnete podezřelých osob, kontaktujte linku 158.

Policisté se budou během dušiček ve zvýšené míře věnovat také řidičům a dopravní situaci. A to hlavně v souvislosti s počasím, které klade na řidiče vyšší nároky kvůli brzkému stmívání a častým mlhám nebo dešti.

pv, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz