Domácí

Pardubice nasadí policejní hlídky s koňmi. Během Dušiček dohlédnou na pořádek

Jízdní oddíl městské policie v Pardubicích bude během Dušiček tradičně dohlížet na pořádek na hřbitovech. Zloděje v těchto dnech lákají nejen zapomenuté osobní věci, ale také drahá výzdoba hrobů.

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, ale strážníci v jízdě ve výšce dvou metrů spíš vidí pracovní výhodu. Obvykle s koňmi totiž kontrolují opuštěné chatové oblasti, teď však starokladrubáci Monty a Kuba změnili působiště.

"Sedíme na těch koních, máme přehled přes zdi, přes náhrobky, vidíme, co se děje," řekl ke koňským hlídkám strážník Jiří Jonák.

Související obsah

​Koně denně nachodí několik kilometrů. Policie je bude nasazovat zejména v okolí krematoria v průběhu celého dne. Město si spolupráce s policií váží.

"Bohužel nemůžeme zajistit hlídání, vážíme si spolupráce s městskou policií, která zde posílila hlídky," uvedla mluvčí Služeb města Pardubic Klára Sýkorová.

Související obsah

​"Jízdní oddíl používáme na centrálním hřbitově, působí zde zejména preventivně," říká mluvčí pardubické policie Jiří Sejkora. V noci pak koně vystřídají strážníci se služebními psy. Doporučují, aby si lidé dávali pozor na odložené věci.

"Taková opuštěná kabelka u hrobu, zatímco majitelka šla pro vodu, je sen zlodějů. Zatím je klid, ale před lety z pardubického hřbitova právě o Dušičkách někdo odcizil hned šest měděných uren. Patrně skončily ve sběrně," dodává Sejkora.

Pardubických hřbitovů je osm. Až do druhého listopadu budou otevřené od sedmi do dvaceti hodin.

kh, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz