Zahraničí

Útoků na gaye na Slovensku přibývá. Mladík skončil s přeraženou čelistí

Útoků na gaye na Slovensku přibývá. Mladík skončil s přeraženou čelistí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Násilí proti LGBTQI+ komunitě na Slovensku neustává. Mladého muže napadli kvůli jeho sexuální orientaci v Nitře neznámí útočníci. Skončil s poraněním hlavy v nemocnici a musel podstoupit operaci.

Ani ne dva týdny po teroristickém útoku v bratislavském klubu Teplárna se na Slovensku odehrál další útok. Na 19letého mladíka v pátek někdo zaútočil v Nitře. Důvodem agrese byla skutečnost, že se na lavičce v parku líbal s jiným mužem.

Napadený mladík skončil se zraněními na hlavě v nemocnici. Největší zranění utrpěl na čelisti, kvůli které ho museli lékaři operovat. Podle portálu tvnoviny.sk pocházel z obce nedaleko Nitry. Jeho přítel měl vyváznout bez zranění.

Související obsah

Zraněného muže operovali lékaři v Univerzitní nemocnici v Bratislavě. "Můžeme potvrdit, že jsme tento týden v úterý přijali pacienta převezeného z Nitry, který měl zranění čelisti. Stav pacienta si vyžadoval operaci. Ta byla úspěšná, pacient je stabilizovaný a v nejbližších dnech bude propuštěný do domácí léčby," uvedla mluvčí Univerzitní nemocnice Eva Kliská.

Případem se zabývá také nitranská policie. "Policie v Nitře přijala 23. října v této souvislosti trestní oznámení a věc prošetřuje jako podezření z trestného činu výtržnictví. S ohledem na probíhající vyšetřování nemůžeme poskytovat další informace," sdělila mluvčí nitranské policie Renáta Čuháková.

Policie zároveň odsoudila nenávistnou povahu útoku. "Dost! Policejní oddělení zachovává nulovou toleranci k jakékoli formě násilí, šikany nebo nenávisti. Máme své hodnoty, za kterými si vždy budeme stát. Naší prioritou je chránit všechny bez ohledu na jejich sexuální orientaci, rasu, etnikum, náboženství, pohlaví, jazyk, věk, zdravotní postižení nebo jiný status," napsala policie na svém facebooku.

Související obsah

Konflikty kvůli sexuální orientaci se v posledních týdnech na Slovensku stupňují. V pátek homosexuální pár v centru Bratislavy verbálně napadl muž v restauraci Kolkovna. Po obou mladících házel pivní tácky a volal, že i oni měli být v Zámecké ulici.

Odkazoval tak na útok ze 12. října, kdy střelec motivovaný nenávistí k menšinám zaútočil ve zmíněné ulici na bar Teplárna. Při útoku zemřeli dva mladíci a později i samotný střelec, který obrátil zbraň proti sobě.

V Žilině pohřbívali oběť útoku v Bratislavě. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz