Domácí

Česká pošta končí s další službou. Nabízí k ní poslední speciální akci

Česká pošta končí s další službou. Nabízí k ní poslední speciální akci
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Česká pošta se zbavuje produktů, které jsou pro ni ekonomicky nevýhodné nebo o ně není ze strany zákazníků zájem. Na konci letošního roku tak z nabídky zmizí například i předplacená služba Balík Komplet. Než se tak stane, mohou zákazníci využít ještě poslední speciální akce.

Předplacené balíkové služby Balík Komplet mohou zákazníci využívat od roku 2017. Speciální zásilku, ve které je již započítáno poštovné, však měsíčně zakoupí v průměru pouze dvě tisícovky klientů. Výnosy z produktu sice pokrývají náklady, nedosahují ale očekávané úrovně zisku. Česká pošta proto tento produkt ze své nabídky 31. prosince 2022 stáhne.

Balíky Komplet, které mají klienti již zakoupené, bude možné posílat celý příští rok. Uvolněné kapacity vyčleněné na Balík Komplet ale pošta raději už přesune na jiné produkty, které jsou pro ni finančně zajímavější.

"Ekonomická revize bude nadále pokračovat a zrušíme další produkty, které nesplnily naše finanční očekávání. Platí, že státní služby definuje stát a měl by za ně České poště jako jejich objednavatel zaplatit. Komerční služby, jako např. Balíkovna, si na sebe vydělávají a budou pokračovat. Ty, které nepřináší očekávaný zisk, jako Balík Komplet, skončí," upozorňuje generální ředitel České pošty Roman Knap.

Související obsah

​Součástí likvidace zásob Balíku Komplet je pro zákazníky připravená speciální marketingová akce. Od 1. listopadu až do vyprodání zásob, nejpozději však do konce prosince 2022, si mohou lidé zakoupit tento produkt za zvýhodněnou cenu 99 korun pro velikost S a za 109 korun pro velikost M. Mimo marketingovou akci stojí Balík Komplet 139 korun pro velikost S a 169 korun pro velikost M. Produkty jsou k dostání na vybraných pobočkách a na e-shopu České pošty www.PostShop.cz.

Nejde však o jedinou novinku, kterou si Česká pošta s příchodem nového měsíce přichystala. Jak jsme vás informovali zde, chystá se také zvednout některé ceny. Od 1. listopadu si lidé připlatí například za dopisy, poštovní poukázky nebo službu Balíkovna.

Česká pošta s příchodem listopadu upravuje ceník:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz