Zahraničí

Opilí ruští vojáci rozpoutali chaos. Pustili se do svých důstojníků

Opilí ruští vojáci rozpoutali chaos. Pustili se do svých důstojníků
Ruští vojáci při výcviku | Zdroj: Profimedia

Ruská armáda čelí kromě stále postupujících ukrajinských vojáků dalším potížím. Na internet uniklo video, na kterém se opilí ruští vojáci začali prát se svými důstojníky a vojenskou policií. Nelítostná bitka odhalila chaos, který v ruské armádě vypukl po mobilizaci.

Na záběrech, které pravděpodobně natáčel jeden z odvedenců, začal krvavý boj mezi opilými ruskými vojáky a důstojníky ze 74. gardové motostřelecké brigády se sídlem na Sibiři.

Na videu se opilí vojáci bijí hlava nehlava se svými veliteli a vojenská policie se je snaží odtáhnout z bitky pryč. Podle přihlížejících mužů z provizorních kasáren dokonce některé vojáky svázala páskou a následně odtáhla do polí.

Související obsah

"Tohle je opravdu drsná rvačka. Ti, kteří padnou k zemi, jsou odtáhnuti pryč. Všichni se mlátí navzájem, agresivně a bez lítosti," řekl muž, který video natáčel z okna kasáren a celou situaci tak mohl sledovat z výšky.

"Mobilizovaní muži bojují proti ostatním. Někteří potřebují pomoc," zavolal voják do pozadí záznamu, ale následně si uvědomil, že do rvačky je vojenská rozvědka a policie už dávno zapojená.

"Ti muži jsou z armádního vedení, sráží mobilizované vojáky k zemi a některé následně odvádí na přehlídkové hřiště a nahrávají je. Tohle dělají opilcům v armádě," vysvětlil chaotickou situaci autor záznamu.

Další záběry z ruské armády například ukazují, jak jsou podnapilí branci drženi v klecích. Plukovník Vjačeslav Epifancev situaci odmítl komentovat, média však uvedla, že v kleci se ocitnou branci, kteří se před vysláním na frontu opijí, informoval portál Mirror.

Podívejte se na video o mobilizaci, kterou vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin:

tn.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz