Experti na cestách

Rychle, levně a bez stresu. Češi se na těchto místech berou stále víc

Rychle, levně a bez stresu. Češi se na těchto místech berou stále víc
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Češi se stále víc jezdí brát do zahraničí. V pořadu Experti na cestách o tom mluvila obchodní ředitelka CK Blue Style. Hostem byl i cestovatel Jakub Kynčl, který se v zahraničí oženil a svou zkušenost si nemůže vynachválit.

Mezi snová místa, kde si můžete vzít svou drahou polovičku, patří třeba ostrov Mauricius. "I když se jedná o exotickou destinaci, můžete se se svatbou vejít i do částky 100 tisíc korun, která by vám na přípravu svatby v Čechách, zvlášť, pokud byste ji pořádali s velkým množstvím hostů, zdaleka nestačila," nastínila obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Svou ženu si na ostrově vzal i cestovatel a novinář Jakub Kynčl. "Byla to na svatbu velmi poklidná a dobrá volba. Naše svatba byla opravdu nejužší z nejužších. Vyrazil s námi pouze jeden můj známý ze Srbska, který byl můj svědek a zároveň fotograf, ale vyrazili jsme bez rodičů sami dva a pouze jeden člověk s námi," popsal svůj svatební den Kynčl.

Související obsah

​Rodiče na svatbě sice chyběli, ale byli chápaví. "Moji rodiče nebyli překvapení a asi to ode mě čekali. Vzali to velmi dobře. A upřímně jsem si oddychnul, že se rodiče manželky zachovali vstřícně a nechali nás to podniknout," řekl s vděčností.  

Nejvíc ho překvapilo, že svatba byla bezproblémová. "Já jsem si odmala představoval, že svatba je stres. Vlastně svatbou v zahraničí jsme se tomu snažili uniknout. Dělali jsme si krásné fotky, užívali jsme si exotické prostředí a večeře byla vysněná," zavzpomínal Kynčl.

Související obsah

​Mauricius není ale jedinou oblíbenou zahraniční destinací pro svatbu. "Snoubencům můžu doporučit kouzelný řecký ostrov Santorini, který proslavily krásné bílé domky a kostelíky. Je to romantické místo, které je pro svatby jako dělané, protože každý chce svatbu při západu slunce. Proto tam také míří snoubenci z celého světa," nastínila Pátek.

Ale doporučuje tam svatbu plánovat mimo hlavní sezónu. "Ideální je začátek května a června, nebo pak zase od konce září, kdy na ostrově Santorini stále panuje teplé počasí," vysvětlila. Luxusnější a dražší svatby si zase lidé mohou dopřát třeba na Maledivách nebo Seychelách. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz