Zahraničí

Čína kvůli covidu uzavřela Disneyland. Uvěznila v něm tisíce návštěvníků

V Číně kvůli covidu opět uzavřeli zábavní park Disneyland v Šanghaji. Uvízly v něm tisíce návštěvníků. Ven se dostali, teprve když měli všichni negativní test. Drastické opatření přišlo kvůli jednomu nakaženému, který byl v parku o den dříve.

Halloweenské radovánky se pro návštěvníky šanghajského Disneylandu z minuty na minutu staly noční můrou. Na čínských sociálních sítích se prý dokonce objevilo video, jak se po vyhlášení uzavření parku vyděšení návštěvníci snaží dostat ven. Brány byly ale zavřené a vedení parku ohlásilo, že nikdo nesmí ven.

"Je půlnoc a já jsem v Disneylandu. Letošní Halloween je podobný jako loni. Když jsme přišli, všechno bylo dobré, teď nemůžeme ven," popsal děsivý moment jeden z návštěvníků. 

Místo fronty na zábavní atrakce byli lidé často i s dětmi nuceni čekat ve frontách na covidový test. Místo fotky s Mickey Mousem děti na konci fronty čekal nepříjemný výtěr nosu. Otestovat se museli i zaměstnanci, kteří na sobě měli po celou dobu disneyovské převleky.

Související obsah

"Jakmile budou k dispozici výsledky testů všech návštěvníků, bude možno park opustit. O výsledcích budeme neprodleně informovat. Park bude i nadále poskytovat omezené služby a ve zbývajícím čase můžete pokračovat v zábavě," informoval zábavní park své návštěvníky v rozhlase.

Více než dvacet tisíc návštěvníků se podařilo otestovat po asi 10 hodinách. Všichni měli negativní test a konečně mohli ven z parku. Tím to pro ně ale neskončilo. Vláda uzavřela okolí Disneylandu a ti, kteří park navštívili po čtvrtku, nesměli z oblasti pryč do chvíle, kdy nebudou mít ve třech po sobě jdoucích dnech negativní test.

Není to poprvé, co se v Šanghaji Disneyland nečekaně uzavřel. Stejný scénář překvapil návštěvníky loni v listopadu. Tehdy tam uvízlo asi 30 000 lidí. Ve svém projevu na 20. sjezdu komunistické strany prezident Si Ťin-pching prohlásil, že nepopulární politiku nulové tolerance covidu, kterou země razí, nezmírní.

eska, tn.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz