Domácí

Žena podle soudu vyhodila novorozence do popelnice. Dostala 16 let

Letos v lednu otřásl Českou republikou děsivý případ holčičky, kterou podle obžaloby její matka vyhodila po porodu do popelnice. Pardubický soud ji ve středu poslal na 16 let do vězení s ostrahou. Žena se na místě odvolala.

Obžalovaná žena u soudu tvrdila, že vůbec netušila, že je těhotná. Porodní bolesti ucítila v noci ze 7. na 8. ledna. Sešla do garáží v domě, kde bydlela a porodila zdravou holčičku.

Miminko následně zabalila do starých hadrů a vyhodila do popelnice. Po několika hodinách našli malou holčičku bezdomovci, kteří kontejnery prohledávali.

Související obsah

​Podle lékařů zbývala dívence v teplotách kolem nuly maximálně hodina života. Bezdomovci, kteří miminko našli, mu tak zachránili život.

Žena už přitom má dvě děti. Soud se tak zabýval mimo jiné i tím, zda ženy přítel a otec dětí o těhotenství nevěděl. Muž a další rodinní příslušníci ale uvedli, že se ženy na těhotenství několikrát ptali. Ta jim prý odpověděla, že pouze přibrala na váze.

Související obsah

​Obhajoba se pokoušela o překvalifikování z vraždy na vraždu novorozence matkou. V takovém případě by ženě nehrozilo až dvacet let vězení, ale trest by byl maximálně poloviční.

Podle soudních znalců ale matka přesně věděla, co dělá. Údajně byla příčetná a nejednala v poporodním stresu. Soudkyně tak ženu poslala za mříže na 16 let.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz