Domácí

Lidé nemají na pohřby. Město jich 11 uložilo do společného hrobu

Lidé nemají na pohřby. Město jich 11 uložilo do společného hrobu
Společný hrob Prahy 3 na Olšanských hřbitovech | Zdroj: Twitter Jiřího Ptáčka

Energetická krize žene nahoru ceny nejenom smutečních obřadů, ale i bezobřadní pohřby či kremace. Mnohým Čechům, kteří přišli o své blízké, už rozpočet nedovoluje za poslední rozloučení zaplatit. Praha proto začala nabízet společnou hrobku. V úterý do ní uložili urny 11 zesnulých.

Komu nezbývají peníze na pochování zesnulých blízkých, může využít službu, kterou začala nabízet městská část Praha 3. Na Olšanských hřbitovech nechala vybudovat společnou hrobku. První obecní obřad tam proběhl v úterý.

"Před chvílí jsme do nově připravené obecní hrobky uložili ostatky jedenácti obyvatel Prahy 3, kteří neměli to štěstí, aby jim tuto poslední službu poskytl někdo z jejich blízkých. Obřadu se kromě zástupců církví a zástupců radnice účastnili i lidé z řad veřejnosti. Díky všem," informoval na twitteru starosta třetí pražské městské části Jiří Ptáček.

Související obsah

Termín si lidé nebudou moct vybrat, radnice ho vždy stanoví a oznámí předem. "Je to nová praxe městské části. Podobné obřady se budou konat zpravidla dvakrát ročně. Pokud se budete chtít přidat, termín najdete vždy předem v Radničních novinách či na sociálních sítích Prahy 3," doplnil Ptáček.

Ceny obřadů, pohřbů i kremací letos vzrostly napříč celým Českem. Lidé si za rozloučení s těmi, o které přišli, připlatí ve srovnání s předchozími roky i několik tisíc korun.

Společný hrob Prahy 3 na Olšanských hřbitovech | Zdroj: Twitter Jiřího Ptáčka

Rostou už i ceny smutečních obřadů. Lidé místo kremací volí pohřby do země (10/2022):

drz, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz