Domácí

Chodce na dálnici srazil kamion. Smrti unikl jen o vlásek

Chodce na dálnici srazil kamion. Smrti unikl jen o vlásek
Vážná nehoda kamionu a dodávky | Zdroj: Hasiči Olomouckého kraje

Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek odpoledne na dálnici D35. U obce Daskabát na Olomoucku tam kamion srazil muže, který přebíhal vozovku. Do náklaďáku vzápětí nabourala dodávka. Chodce transportoval s vážným zraněním vrtulník do nemocnice, řidič dodávky a jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění.

Přebíhání dálnice málem stálo život muže, který se ve čtvrtek rozhodl k takto nebezpečnému hazardu. Na dálnici D35 nedaleko Olomouce ho krátce po druhé hodině odpoledne srazil kamion, chodec naštěstí jako zázrakem přežil. Brzdící kolos však překvapil řidiče dodávky, který jel za ním, a do kamionu narazil.

"Kamion brzdil prudce, řidič dodávky už nestihl včas zastavit. Dálnice je nyní mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem ve směru na Ostravu zcela uzavřená. Předpokládáme, že provoz obnovíme kolem deváté hodiny večer," sdělil redakci TN.cz mluvčí krajských policistů Libor Hejtman.

Související obsah

​"Sražený chodec byl v ohrožení života, lékař mu na místě provedl zajištění dýchacích cest a následně jej převedl na umělou plicní ventilaci. Letecká záchranná služba ho s těžkým zraněním převezla do olomoucké fakultní nemocnice. Řidič dodávky a jeho spolujezdec utrpěli pohmoždění hrudníku, sanitka je s lehčím zraněním odvezla do stejné nemocnice," uvedla pro TN.cz mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.

Posádku dodávky ještě předtím museli z vozu vyprostit hasiči. Využili k tomu hydraulické zařízení. "Odstranili jsme dveře a rozpěrným válcem jsme odtáhli palubní desku, abychom pasažérům uvolnili nohy a mohli je vyprostit. Následně jsme je předali záchranářům. Místo jsme také zajistili proti vzniku požáru," informovali olomoučtí hasiči na svém twitteru.

​Motorkář na jaře srazil v Praze chodce, ten nepřežil: 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz