Krimi

Další vážná nehoda uzavřela popraskanou dálnici D35 u Přáslavic

Jako prokletá je dálnice D35 u Přáslavic na Olomoucku, kde se v úterý večer srazily dva kamiony a dodávka. Kousek od místa, které je od soboty kvůli prasklinám uzavřené.

Vážná nehoda se stala kolem 20. hodiny na 279. kilometru dálnice ve směru jízdy na Lipník nad Bečvou.

Srazily se dva kamiony a dodávka, ve které zůstal zaklíněný řidič. “K vyproštění jsme využili hydraulické nůžky a rozpínák, odstranili jsme dveře a řidiči jsme opatrně vyprostili nohy zaklíněné pod palubní deskou. Na páteřní desce jsme jej vytáhli ven,“ uvedli olomoučtí hasiči.

Související obsah

Zraněného převezli záchranáři do nemocnice. Dálnice zůstala během zásahu uzavřená. Vznikly tak další dopravní komplikace, místo bouračky je několik set metrů před uzavřeným úsekem, který v sobotu kvůli vedrům popraskal a musí se objíždět.

Na obou stranách nájezdů a sjezdů dálnice se tvoří kolony, o objízdné trase nemluvě. Závažných nehod se zde od soboty stalo několik, včetně té úvodní na popraskané silnici, která odstartovala uzavírku. Dálnici by měli dělníci opravit do čtvrtka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz