Krimi

Muž měl zavraždit své rodiče. Do vězení ale nepůjde

Muž měl zavraždit své rodiče. Do vězení ale nepůjde
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Policie navrhla zastavit stíhání 36letého muže obviněného z dvojnásobné vraždy na Náchodsku. V červnu měl zavraždit své rodiče. V tu chvíli byl ale podle znaleckého posudku nepříčetný. Soud nyní rozhodne, jestli jej umístí do zabezpečovací detence.

Vražda u České Skalice otřásla Náchodskem v červnu. "V těchto dnech byl k rukám státní zástupkyně předán návrh na zastavení trestního stíhání 36letého muže, který byl po útoku obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda," uvedla však ve čtvrtek policejní mluvčí Lucie Konečná.

"Ze znaleckého posudku z oboru zdravotnictví odvětví psychiatrie a psychologie vyplynulo, že muž nebyl v době činu příčetný a je zcela neschopen účasti v trestním řízení," vysvětlila Konečná. Podle znalce je ale 36letý muž stále nebezpečný pro společnost. Doporučil tedy umístění do zabezpečovací detence. Rozhodovat o tom, jestli tam půjde, bude Krajský soud v Hradci Králové.

Související obsah

Obžalovaného muže objevili v červnu policisté u jeho zavražděných rodičů. "Kriminalisté 35letému muži kladou za vinu, že svým rodičům utržil několik bodnořezných ran, kterým s vysokou pravděpodobností na místě podlehli," uvedla tenkrát policejní mluvčí Iva Kormošová. "Bohužel nezbylo než konstatovat úmrtí těch dvou zraněných," sdělil TN.cz mluvčí záchranářů Ivo Novák. "Na místo se dostavil rovněž náš krizový intervent, který poskytl první psychologickou pomoc pozůstalým a účastníkům události," dodal.

Za dvojnásobnou vraždu hrozil muži trest vězení na 15 až 20 let nebo i výjimečný trest.​ Kvůli psychickému stavu se ale pobytu za mřížemi nejspíše vyhne.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz