Zahraničí

Karel III. si prošel peklem. Spolužák popsal, co mu dělali

Karel III. si prošel peklem. Spolužák popsal, co mu dělali
Král Karel III. | Zdroj: Profimedia

Karel III. po smrti své matky vládne Velké Británii a je tak považován za jednoho z nejmocnějších mužů planety. V dospívání to ovšem neměl vůbec jednoduché a na řadu věcí by zřejmě nejraději zapomněl. Kruté vzpomínky ale nyní opět vypluly na povrch, když Karlův spolužák popsal, co vše se dělo na škole, kam tehdejší princ chodil.

Velká Británie už má pár měsíců nového krále Karla III. Na trůn čekal rekordně dlouho dobu a většinu svého života tak strávil jako následník britské královny Alžběty II., což mu občas v dětství a dospívání působilo problémy. Těžké to měl hlavně ve škole.

Jeden z bývalých spolužáků Karla III. John Stonborough nyní promluvil a popsal, čemu musel současný král Velké Británie čelit, uvedl denik Mirror. V novém televizním dokumentu "Charles: Náš nový král" se rozpovídal o tom, jak to fungovalo v nóbl internátní škole ve Skotsku, na kterou Karel chodil od 13 let.

Ostatní chlapci podle Stonborougha tehdejšího britského následníka trůnu nenáviděli, protože mu vyčítali, že kvůli němu byla ve škole ještě přísnější pravidla. "Jednou z chyb, které se Karel dopustil, když přijel do Gordonstounu, bylo, že nám všem bylo řečeno, že s ním bude zacházeno jako s kýmkoli jiným. Ale nebyl jako všichni ostatní, že? Chystal se stát anglickým králem," řekl spolužák v dokumentu.

Související obsah

​Byl dokonce zblízka svědkem útoku na Karla. "Byl jsem svědkem přímého útoku na prince během ragbyového zápasu, když stál ve skupince a jeden kluk ho zatahal za ucho a další ho praštil," uvedl Stonborough s tím, že cítil hrdost útočníků, že to nandali budoucímu králi.

Pamatuje si také, že Karel měl jen velmi málo přátel a měl jen malou šanci si najít další. "Kdyby se s ním někdo odvážil spřátelit, pravděpodobně by byl také šikanován," myslí si. Zároveň ale ocenil Karlův přístup, protože si nikdy nestěžoval. "Nikdy si nestěžoval, nikdy nefňukal. Prostě to vzal, prostě pokračoval a myslím, že Gordonstoun mu pravděpodobně dal lepší páteř," dodal exspolužák.

Kdo je nový britský král? Podívejte se na reportáž (9/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz