Domácí

Honička s policií skončila pro motorkáře havárií. Navíc neměl řidičák

Nebezpečné pronásledování řidiče na motokrosové motorce za sebou mají policisté z Chrudimi. Honička nakonec skončila havárií motorkáře. Policisté následně zjistili, proč ujížděl. Nikdy neměl řidičský průkaz.

Operační středisko dostalo na konci října oznámení o motorkáři, který projíždí obcí Prachovice na Pardubicku velmi vysokou rychlostí. "Na místo vyjeli policisté z oddělení hlídkové služby z Chrudimi. Krátce po půl sedmé si všimli motocyklisty, kterého chtěli za použití výstražných světel zastavit. Ten ale nedbal pokynu, provedl úhybný manévr, při kterém najel na chodník a začal ujíždět," sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Vysokou rychlostí uháněl obcí, než sjel na lesní cestu, kde se mu málem podařilo policejní hlídku setřást. Zhruba po 500 metrech ale udělal chybu, nezvládl řízení a naboural. Policistům se pak vzdal.

Související obsah

"Následnou lustrací policisté zjistili, že 38letý řidič nevlastní řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, které se odmítl podrobit. Následně odmítl i provedení drogového testu," uvedla Muzikantová. Muž je teď podezřelý hned z několika přestupků. Neuposlechnutí výzvy úřední osoby, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a také z odmítnutí dechové zkoušky a drogového testu.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz