Zajímavosti

Američané odhalili původ některých UFO. Nic prý není tak, jak se zdá

Američané odhalili původ některých UFO. Nic prý není tak, jak se zdá
UFO - Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Americká vláda začala vyšetřovat údajná historická setkání s UFO. Podle nejnovějších poznatků ale bylo všechno jinak, než se lidé domnívají. Ve většině případů na obloze sledovali místo mimozemšťanů čínské drony a meteorologické balóny.

Americká vláda se rozhodla vyvrátit některé konspirační teorie o mimozemšťanech. Zpravodajská agentura Spojených států proto strávila několik posledních let analýzou záběrů, které mají údajně zobrazovat setkání s létajícími talíři.

Podle několika představitelů amerického ministerstva obrany, kteří minulý týden anonymně mluvili s The New York Times, se o mimozemšťany skutečně nejedná. Závěry šetření ukazují, že jde o meteorologické balóny a zahraniční sledovací zařízení.

Několik z těchto záhadných předmětů bylo identifikováno jako "relativně běžné čínské sledovací drony. Podle ministerstva obrany to dokazuje i fakt, že Čína již dříve ukradla informace o amerických bojových letadlech a zajímá se o to, jak v USA probíhá výcvik pilotů.

Související obsah

​Dráha a rychlost, jakou se údajní mimozemšťané na naší obloze pohybují, jsou pak údajně výsledkem optické iluze. Video známé jako "GOFAST", které bylo natočeno americkým letounem a do médií uniklo v roce 2018, je toho příkladem.

Mezitím, co záběry ukazují objekt, který se pohybuje nad vodou nepochopitelnou rychlostí, jde údajně jen o optickou iluzi vytvořenou úhlem pohledu.  Ve skutečnosti se objekt údajně nepohybuje rychleji než 48 km/h.

Zpráva, kterou americké úřady vydaly, popisuje 144 podobných případů z let 2004 až 2021. Kvůli nedostatečným důkazům ale prý nelze všechny případy přesvědčivě vysvětlit.

Související obsah

​Zpráva tak alespoň nabídla několik obecných vysvětlení pro setkání s létajícími objekty. Ty pak nejčastěji popisuje jako "technologie nasazené Čínou, Ruskem nebo jiným národem," případně i jako "nepořádek ve vzduchu", jako jsou ptáci a zmíněné meteorologické balóny.

"V mnoha případech jsou pozorované jevy klasifikovány jako neidentifikované jednoduše proto, že senzory nebyly schopné shromáždit dostatek informací, aby bylo možné je rozpoznat,“ řekla mluvčí ministerstva obrany Sue Goughová, kterou citoval vědecký deník Live Science.

"Pracujeme na zmírnění těchto nedostatků a na zajištění dostatečného množství dat pro naši analýzu," dodala. Americká vláda se navíc podle Goughové zavázala sdělit jakékoliv informace o UFO, které neohrozí národní bezpečnost.

NASA má speciální komisi na záznamy o UFO. Veřejnosti má vysvětlovat původ létajících objektů:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz