Krimi

Útok studenta má řešit i školní inspekce. Policie: Chtěl zabíjet ve velkém

Studenti i učitelé Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích se vzpamatovávají ze zlého snu. Jeden ze studentů měl k budově školy umístit bombu, pak na ulici umlátit sekerou náhodného chodce a nakonec spáchat sebevraždu. Podle policistů plánoval hromadné útoky. Škola prý na zvláštní chování studenta upozorňovala už dříve jeho rodinu a sama odmítá, že by něco zanedbala. Případem se ale asi bude zabývat školní inspekce.

Studenti střední chemické školy v Pardubicích mají za sebou pořádný šok. Z jejich spolužáka se podle policie vyklubal vrah a atentátník, který na ně nastražil bombu.

Podle informací televize Nova se dětem věnují nejen školní, ale také policejní psychologové. Samotná škola se k případu odmítla vyjádřit. A sdílnější nejsou ani sami studenti. "Máme rozkazy, že nemáme nic říkat," přiznali reportérovi.

Všichni vědí, co 19letý student posledního ročníku napáchal. A také co plánoval. Zabíjet chtěl podle vyšetřovatelů ve velkém. "Je předpoklad, že to jsou místa s větší koncentrací osob," upozornil policejní ředitel Pardubického kraje Jan Ptáček.

Do kolektivu nezapadající introvert se špatným prospěchem a zálibou v osudech sériových vrahů, který byl naštvaný na celý svět. A který se chtěl celému světu mstít. Tak vyšetřovatelé mladíka popsali.

Související obsah

​"Připomnělo mi to příběh Olgy Hepnarové, která se také systematicky připravovala na to, aby sprovodila ze světa co nejvíc lidí, protože měla zakořeněnou představu, že společnost nenávidí ji a ona jí to takhle chtěla vrátit," uvedl psycholog Tomáš Morávek.

Pardubický kraj jako zřizovatel školy odmítl, že by cokoliv zanedbala. "Škola upozorňovala i rodinu v rámci svých zákonných kompetencí na problémovost daného žáka. Ta reakce bohužel nepřicházela," reagoval hejtman Martin Netolický (ČSSD).

To, jestli škola skutečně v ničem nepochybila, by měla nakonec posoudit Česká školní inspekce. Ta ale zatím vyšetřování nezahájila. "Jsme v kontaktu s policií, se školou i se zřizovatelem a čekáme na další informace," uvedl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys.

Případ vraždícího studenta už inspekce letos řešila. Šlo o útok na učilišti v pražské Michli, kde student mačetou údajně kvůli prospěchu zabil kantora. Škola podle nedávného závěru inspekce dostatečně neřešila problémy, které neštěstí předcházely. Vedení učiliště pochybení odmítá.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz