Krimi

Janoušek zůstává ve vězení. Proti rozhodnutí ale podal stížnost

Roman Janoušek se na svobodu dřív nepodívá. Ve středu o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 6. Ten už podruhé během několika měsíců zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění z vězení. Lobbista si tam odpykává trest za nehodu, při níž v opilosti srazil autem ženu. Soud neuvěřil, že se za mřížemi polepšil.

Ve vězeňském mundúru, zarostlý, opírající se o berli a s helmou jako ochranou proti pádům při epileptických záchvatech. Roman Janoušek vypadá o dost jinak než dříve. Naděje na brzký návrat ke starým časům mu ale ve středu opět pohasly.

"Mrzí mě to, co vám budu povídat," řekl lobbista po verdiktu.

Soudce se jmenuje také Janoušek, shoda jmen ho ale neobměkčila. Stejně jako prosba lobbistova obhájce, aby jeho klienta přestal vnímat jako lorda Voldemorta. Právě jménem potterovského arcipadoucha se Janouškovi v pražských kuloárech přezdívalo. Měl auru toho, kdo vše dokáže.

Související obsah

Má dost nešťastný mediální obraz a domnívám se, že to bohužel mohlo působit i na soud," uvedl jeho advokát Martin Sadílek.

Od nehody, která dostala Romana Janouška do vězení, uplyne zanedlouho 11 let. Bylo 23. března 2012, když po desáté dopoledne naboural v pražské Vyskočilově ulici se svým luxusním vozem jiné auto.

Řidičku, která to s ním šla řešit, srazil a ujel. Když ho policie chytila, nadýchal přes dvě promile.

Rozsudek nad vlivným lobbistou zněl čtyři a půl roku vězení. Tam Janoušek nastoupil v listopadu 2014, v březnu 2016 už byl ale venku. A to kvůli vážným zdravotním trablům. Pak se ale ukázalo, že sportuje a jezdí na dovolené. Loni v červenci musel zpátky za mříže. Policie po něm dokonce vyhlásila pátrání.

Související obsah

Janoušek ve středu u soudu tasil jednu vězeňskou pochvalu za druhou, říkal, jak je na tom špatně zdravotně a jak bude na svobodě sekat latinu. Zajištěný je prý dostatečně. "Úspory mám v řádu milionů korun," sdělil.

Podle zákona se musí zkoumat nejen chování ve výkonu trestu, ale i v době přerušení.

Janouškovi zbývají necelé dva roky trestu, vidiny dřívějšího propuštění se ale nevzdává. Proti středečnímu rozhodnutí si hned podal stížnost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz