Domácí

Janoušek už nastoupil do vězení. Na Pankrác přijel v mercedesu

Lobbista Roman Janoušek ve čtvrtek před polednem nastoupil do věznice na pražské Pankráci. Zmizel i z policejní pátrací databáze. Krajský soud v Brně vydal příkaz k jeho dodání za mříže.

Vrchní soud v Olomouci nařídil Janouškovi nástup do vězení už v polovině července. Trest mu v minulosti přerušili ze zdravotních důvodů, podle soudu si však zranění způsobil sám.

Soud v Brně ve středu vydal příkaz k jeho zadržení a uvěznění. "Krajský soud v Brně vydal ve středu 21. července příkaz k dodání odsouzeného k výkonu trestu. Po vypátrání má být dodán do nejbližší věznice. Důvod je ten, že jsme zatím neobdrželi informaci, že by odsouzený do výkonu trestu nastoupil," řekla TN.cz mluvčí soudu Klára Belkovová. 

Před čtvrtečním polednem přijel Janoušek do pankrácké věznice černým mercedesem. "Vystoupil řidič, který se šel domluvit s policisty u vstupní brány," hlásil z místa reportér TV Nova. Na místě spolujezdce seděl člověk v pruhovaném tričku a s respirátorem, jednalo se o Janouška. Na twitteru to potvrdila Vězeňská služba.

Jeho advokát předtím řekl, že za mříže půjde dobrovolně a trestu se prý nevyhýbal. Od rána po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

  

Janouškův kamarád nadával reportérům TV Nova:

Stejný mercedes dopoledne vyjel od Janouškova domu. Lobbistu tam bránil jeho kamarád, nadával reportérům TV Nova: "Potřebujete něco, ty vole? Vy hyeny zk**vený. Zabil nějaký dítě, vole, nemocnej člověk?"

Související obsah

Podle Belkovové dřívější rozhodnutí olomouckého soudu obdrželi všichni účastníci řízení včetně obhájce Janouška. Nemohlo se tak prý stát, že by o něm nevěděl.

Janouška odsoudili na čtyři a půl roku za mřížemi za autonehodu, při které v opilosti vážně zranil ženu. Do vězení nastoupil v roce 2014, od roku 2016 mu trest opakovaně přerušovali. Zatím si odpykal přibližně rok a čtvrt.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz