Zajímavosti

Český slavík bude velkolepý. O výsledcích rozhodl rekordní počet hlasů

Český slavík bude velkolepý. O výsledcích rozhodl rekordní počet hlasů
Český slavík - Aleš Háma a Ondra Sokol | Zdroj: TV Nova

Předávaní nejprestižnějších hudebních cen Český slavík začne v sobotu 12. listopadu ve 20:20 na TV Nova ve velkém stylu. V přímém přenosu se diváci mohou těšit na řadu hudebních vystoupení a předávání ocenění nejpopulárnějším osobnostem české pop music. Ceny předají například Jiřina Bohdalová, Karel Roden či Ester Ledecká.

Celá anketa Český slavík letos začne velkolepou show. "Kreativní producent a režisér Pepe Majeský mi zavolal, že by chtěl složit písničku ve stylu Tony Awards, a já si uvědomil, že by mě to bavilo. Úvod do každého přímého přenosu je zásadní," říká autor úvodní písničky Ondřej Brzobohatý.

"Rozhodli jsme se konečně začínat opravdu ve velkém stylu. Natočili jsme klip, který by se měl prolnout do Fóra Karlín," popisuje moderátor Ondřej Sokol. A Aleš Háma pokračuje: "Úkolem této úvodní písně je rozplakat všechny interprety české populární hudby, kteří budou v sobotu v sále. Myslím, že se nám to povede."

Na galavečeru vystoupí hvězdy české pop music Ewa Farna, Marek Ztracený, Mirai, Olympic, Jiří Korn, Dara Rolins, Vojtěch Dyk, Lucie s Filharmonií Hradec Králové, Vojtaano & Fast Food Orchestra a Monika Absolonová. Diváci se ale mohou těšit na řadu známých osobností z různých oborů.

Související obsah

​Ceny předají anebo na 60letou historii ankety zavzpomínají například Leoš Mareš, Karel Vágner, Michael Kocáb, Peter Nagy, Libor Bouček, Jan Koller, Jakub Štáfek, lovci z vědomostního pořadu Na lovu, Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Daniel Hůlka, Dalibor Janda, Ben Cristovao, Peter Dvorský či Eva Urbanová.

​Mnoho známých tváří bude sedět tradičně i v publiku. "Český slavík jsou prestižní ceny a slavičí jubileum si zaslouží velkolepou oslavu. Jsem rád, že se nám podařilo pozvat největší osobnosti nejen z kulturního světa. Velmi si vážím toho, že přijdou olympijští vítězové Bára Špotáková a Ester Ledecká, herecké legendy Jiřina Bohdalová nebo Karel Roden. A vlastně každý, kdo na Slavíku vystoupí, patří ke špičce ve svém oboru," prozrazuje kreativní producent a režisér Pepe Majeský.

Při sledování přímého přenosu se diváci TV Nova dozví, kdo zvítězí v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina, Hip hop a Rap a také kdo získá cenu Objev roku a kdo vstoupí jako první do síně slávy. Do ankety přišlo rekordních 2 110 364 hlasů.

Související obsah

​"Udělalo mi velkou radost, že se Nova takhle pustila do Slavíka a vyburcovala lidi. Více než dva miliony hlasů, to je neuvěřitelné číslo," říká Aleš. "Je pravda, že Aleš se mnou poslední tři týdny nemluvil. Předpokládám, že byl zavřený doma a hlasoval. Všechny jeho identity se ale podařilo odhalit, a tak Hamleti zase nezabodovali," doplňuje s nadsázkou Sokol.

Oba moderátoři provedou slavnostním večerem. Doplní je Tereza Pergnerová ve speciální místnosti backstage room, která vyroste v blízkosti Fóra Karlín, konkrétně ve WorkLounge, což je pronajímatel servisovaných kanceláří a eventových prostor.

Generálním partnerem Českého slavíka je Trinity Bank. Partnerem ankety je i zhotovitel cen Granát Turnov. Akademická sochařka Helena Hrabová je autorkou hlavní ceny Český slavík od roku 1996 a letos doplnila slavičí kolekci o cenu Objev roku, Síň slávy a Absolutního slavíka. Mediálním partnerem je Rádio Impuls.

Největší hvězdy české hudby na jednom pódiu. Český slavík odhaluje program:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz