Zajímavosti

Český slavík oslaví šedesátiny! Hlasujte pro své oblíbence už nyní

Velkolepá show, živá vystoupení nejlepších českých interpretů, pocta legendám a hvězdní hosté. Televize Nova na sobotu 12. listopadu připravuje kulturní událost roku. Budou se udělovat ceny Český slavík.

V rámci slavnostního večera předání cen ankety Českého slavíka vystoupí všichni loňští vítězové, a to Marek Ztracený, Ewa Farna a kapela Mirai. Těšit se ale můžete i na stálice české pop music, jako je Olympic nebo Jiří Korn. Vůbec poprvé v historii ankety na galavečeru zahraje skupina Lucie. 

Novinkou letošního ročníku je systém hlasování. Tím jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na těchto webových stránkách. Každý může až do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina i Hip hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů. Jednomu umělci nelze dát více než jeden bod. Navíc na jednoho z hlasujících čeká výhra v podobě luxusního auta. 

Související obsah

​"Český slavík je svátkem české hudby a jejích fanoušků. Ti jsou totiž těmi, kdo hudbu poslouchají, chodí na koncerty a hledají informace o svých oblíbených interpretech. A jsou to také oni, kdo rozhodují o vítězích," říká generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

Televize Nova bude mít poprvé v historii pod taktovkou celou anketu. "Dosud jsme byli vysílatelem slavnostního předávání a náš vliv na obsah večera byl výrazně limitován. Když nyní TV Nova získala práva na pořádání ankety, je zcela v naší režii, a my tak můžeme důstojně navázat na 60letou 'slavičí' tradici. Diváci se rozhodně mají nač těšit," doplnila Brachtlová.

Související obsah

​Slavnostním večerem, který bude v režii jednoho z nejvyhledávanějších režisérů přímých přenosů a televizních show Pepeho Majeského, provede moderátorská dvojice Aleš Háma a Ondřej Sokol. Po 25 letech se do Českého slavíka vrací i moderátorka Tereza Pergnerová, která letos bude zpovídat legendy české populární hudby. 

Generálním partnerem Českého slavíka se stala Trinity Bank, která věnuje vylosovanému výherci nový, luxusní automobil Mercedes Benz GLC. Partnerem ankety je i zhotovitel cen Granát Turnov. Akademická sochařka Helena Hrabová je autorkou hlavní ceny Český slavík od roku 1996 a letos doplnila slavičí kolekci o ceny v kategoriích Objev roku, Síň slávy a Absolutní slavík. Mediálním partnerem je Rádio Impuls.

Tématu se věnovala i reportáž v Televizních novinách. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz