Zajímavosti

Oblíbená sociální síť zpřísňuje v Česku pravidla. Odhalí údajně lháře

Oblíbená sociální síť zpřísňuje v Česku pravidla. Odhalí údajně lháře
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Sociální sítě jsou hitem dnešní doby. Potýkají se ovšem s řadou problémů a jeden z nich se týká samotných uživatelů, kteří o sobě často neříkají pravdu. Oblíbená sociální síť se pro tomu nyní rozhodla bojovat, a dokonce proto využívá novou technologii.

Společnost Meta, pod kterou spadají sociální sítě Facebook a Instagram, přišla s novinkou, která z fotky pozná věk uživatele. Změnu zavádí na Instagramu v Evropské unii a Velké Británii a měla by zabránit, aby lidé lhali o svém věku.

Meta konkrétně zavedla dva nové způsoby ověřování věku uživatelů. První možností je nahrát snímek občanského průkazu, který bude po 30 dnech smazán. Druhou možností je právě ověření z fotografie pomocí nové funkce, která sama rozpozná stáří uživatele ze selfie obličeje na základě jeho rysů.

Související obsah

​Na nové technologii Meta spolupracuje s firmou Yoti. "Ověřování věku online je složitý problém. Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností Meta, abychom vytvořili uživatelům prostředí a zážitky odpovídající jejich věku a zároveň byli v online světě v bezpečí," vysvětlila ředitelka pro regulatorní záležitosti firmy Yoti Julie Dawsonová. Funkce prý nedokáže rozpoznat identitu uživatele, ale pouze jeho věk. Aby byla ochráněna data uživatelů, tak je hned po ověření věku obrázek smazán, uvedl web SkyNews.

Důvodem nových způsobů ověření je znemožnit nezletilým uživatelům, aby se dostali k nepřístupným příspěvkům. Z průzkumů totiž vyplývá, že spousta nezletilých o svém věku lže, aby se dostala k obsahu, který je dětem zakázán.

Konkrétně Instagram má věkové omezení nastavené na 13 let. Uživatelé do 18 let pak mají omezený přístup. "Chceme, aby každý používal Instagram způsobem, který odpovídá jeho věku, což znamená, že potřebujeme vědět, kolik má daný uživatel let," uvedla ředitelka pro veřejnou politiku z Instagramu Tara Hopkins.

Na Instagramu se šíří nebezpečný podvod. Podívejte se na reportáž (08/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz