Krimi

Zloději v Kladně vykrádají samoobslužné myčky. Policii unikají

V Kladně řádí neznámí zloději, kteří během měsíce čtyřikrát podobně vykradli automaty u jedné samoobslužné myčky. Podle policie nešlo o stejné pachatele. Zatímco jednoho už kriminalisté dopadli, po dalších třech stále pátrají.

Samoobslužná myčka v Kladně stojí na poměrně rušné ulici, a to hned vedle čerpací stanice. Zloděje ale neodradily ani kamery.

"Je to asi měsíc zpátky, vždycky přišli, měli kleště, támhle, jak je zámeček, tak ten zámeček přeštípli, vypáčili dveře, vevnitř jsou ještě jedny dveře, ty taky vypáčili, no a vybrali ty kasičky s těma drobnýma," popsal muž z obsluhy myčky.

Jako do herního automatu si pro mince přišli zloději hned čtyřikrát během jednoho měsíce. Celkem si odnesli mince v hodnotě zhruba 40 tisíc korun.

"Poprvé to bylo dost, to vybrali dvě kasičky najednou v jeden den, druhý den přišel, vybral třetí. A pak už jsme to tedy furt vybírali skoro každý den, takže pak už toho moc nebylo," doplnil.

Související obsah

Ačkoliv šlo zřejmě pokaždé o jiného pachatele, počínali si stejně. Vždy k automatu přijeli s touto popelnicí. Zřejmě aby to vypadalo, že jsou obsluhou myčky.

"Policistům se doposud podařilo ztotožnit jednu osobu, a to 23letého muže, kterému sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Po dalších policie stále pátrá a prosí veřejnost o pomoc. Za krádež jim hrozí až dva roky za mřížemi.

Umýt si auto nepřišla ani jiná trojice. Oproti pachatelům z Kladna ale byli neúspěšní, když se na konci května pokusili vykrást pokladní automat myčky v Praze 9. I oni stále unikají spravedlnosti.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz