Krimi

Zloděj ukradl dodávku. Při útěku totálně zdemoloval policejní auto

Zloděj ukradl dodávku. Při útěku totálně zdemoloval policejní auto
Při honičce v Plzeňském kraji najel zloděj s ukradenou dodávkou do policejního auta | Zdroj: Policie ČR

Dodávku na rozvoz baget ukradl v úterý zloděj v Plzni. Policisté auto pronásledovali a zahradili mu cestu, dodávka do nich ve vysoké rychlosti najela.

O ukradené dodávce značky Renault na Rokycanské třídě v Plzni se dozvěděli policisté v úterý brzo ráno. "Pachatel z místa odjel mimo město ve směru jízdy na Prahu a dále na dálnici D5. Na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek, včetně hlídky dálničního oddělení, která začala vozidlo pronásledovat," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Podle portálu Krimi-Plzeň se jednalo o dodávku na rozvoz baget, zlodějem měl být muž z Polska. Policisté se snažili přimět řidiče ukradené dodávky, aby zastavil, ten na to však nereagoval.

Související obsah

"Policistům se podařilo za použití donucovacího prostředku zahrazení cesty vozidlem řidiče zastavit a omezit na osobní svobodě na silnici číslo 27 ve směru na Klatovy v blízkosti sjezdu na dálnici. Muž nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek. Ve věci nyní probíhají procesní úkony," doplnila Raindlová.

Hasiči pak zveřejnili fotky zničených aut. Dodávka najela přímo kolmo do boku policejní octavie a zcela ji zdemolovala. Je štěstí, že uvnitř nebyli žádní policisté. "Hasiči použili k 'vyproštění' výbavy policejního vozu hydraulické nástroje. Dále jsme provedli úklid komunikace," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Podívejte se do galerie na následky zuřivé honičky:

V září loňského roku se policisté jedoucí k zásahu srazili s jiným autem. Nehoda si vyžádala několik zraněných:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz