Zahraničí

Americkou soutěž o nejkrásnější dívku vyhrála poprvé trans žena

Americkou soutěž o nejkrásnější dívku vyhrála poprvé trans žena
Brían Ngyuen, reprofoto Eviemagazine.com | Zdroj: Webový portál Eviemagazine.com

Soutěž pořádanou organizací Miss America poprvé vyhrála trans žena. Devatenáctiletá Brían Nguyenová zvítězila v lokální soutěži Miss Greater Derry 2023.

Soutěž krásy pořádanou pod značkou Miss America v neděli poprvé vyhrála trans žena. Konkrétně šlo o lokální soutěž Miss Greater Derry pořádanou pro dívky od 17 do 24 let ve státě New Hampshire. Vítězka, 19letá Brían Nguyenová, si kromě korunky královny krásy odnese podle televize ABC také stipendium a nominaci do soutěže královny krásy celého New Hampshire.

"Žádná slova nemohou popsat, jaké to je, mít možnost reprezentovat náš kraj na Miss New Hampshire a moci tím posloužit lidem, kteří tu bydlí," okomentovala svůj úspěch vítězka.

Reakce dalších lidí na Bríanino vítězství se liší. Jak píše magazín Evie, některé ženy vidí v triumfu trans ženy snahu mužů vítězit i v ženských soutěžích. Další lidé si pak myslí, že Brían vyhrála jen proto, že je trans. "Kdyby tohle byla žena, tak by nepostoupila ani do prvního kola," napsala jedna z kritiček na twitteru.

Související obsah

Triumf Nguyenové přišel jen pár dní poté, co americký federální soud rozhodl, že konkurenční soutěž Miss USA může mít pravidlo, které dovoluje účast pouze soutěžícím, které se jako ženy narodily. Podle rozsudku tím naplňuje hlavní cíl soutěže, tedy hledat a prezentovat ideál amerického ženství.

Transgender: Jak se v Česku lékařsky a právně určuje změna pohlaví?

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz