Domácí

Rodina určila datum rozloučení s Marií Poledňákovou. Bude i pro fanoušky

Rodina určila datum rozloučení s Marií Poledňákovou. Bude i pro fanoušky
Režisérka a scenáristka Marie Poledňáková | Zdroj: Profimedia

Poslední rozloučení s režisérkou a scenáristkou Marií Poledňákovou proběhne příští úterý v krematoriu v pražských Strašnicích. V pátek to oznámili pozůstalí s tím, že dát sbohem autorce komedie století S tebou mě baví svět budou moct i její příznivci.

Smuteční obřad za zesnulou Marii Poledňákovou se uskuteční v úterý 15. listopadu od 11 hodin ve strašnickém krematoriu, rozhodla rodina legendární režisérky. 

"S vámi mě bavil svět," stojí na oznámení Poledňákové v narážce na její nejslavnější film S tebou mě baví svět. Ten si v divácké anketě dokonce vysloužil titul komedie století. "Naposledy se setkáme v úterý 15. listopadu v 11 hodin ve Velké obřadní síni pražského krematoria ve Strašnicích," doplnili pozůstalí.

Související obsah

Na poslední rozloučení mohou přijít i příznivci. "Pohřeb je zamýšlen jako veřejný a je určen nejen pro rodinu a přátele, ale i pro všechny fanoušky, kteří budou chtít přijít a rozloučit se," uvedl filmový producent Jan Bradáč, s nímž se Poledňáková dlouho přátelila.

Poledňáková odešla na věčnost 8. listopadu, na sklonku života o ni musel pečovat syn Petr. Režisérku v roce 2016 postihla mrtvice a potom už nikdy nebyla jako dřív. Sužoval ji nespočet zdravotních problémů, jimž nakonec podlehla.

Marie Poledňáková zemřela ve věku 81 let:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz