Domácí

Tragická nehoda na D3. Muž přebíhal dálnici, po střetu s autem zemřel

V pátek krátce před půl devátou večer se na Jindřichohradecku stala tragická dopravní nehoda. Po střetu s osobním autem tam zemřel chodec, který přebíhal dálnici D3. Policisté zastavili provoz za sjezdem na Jindřichův Hradec ve směru na České Budějovice.

Na dálnici D3 v Jihočeském kraji vyhasl život 33letého muže, který přebíhal vozovku. Srazil ho řidič auta značky Škoda Fabia na 100,5. kilometru ve směru na České Budějovice.

"Krátce před půl devátou večer tragicky zemřel muž narozený roku 1989. Dálnici přebíhal v tmavém oblečení, neměl žádné reflexní prvky," sdělila redakci TN.cz mluvčí krajských policistů Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

​"K události jsme vyslali posádku rychlé zdravotnické pomoci ze Soběslavi a lékařskou posádku z Tábora, na místo vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby. Sražený muž bohužel utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem, zemřel ještě před naším příjezdem," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová s tím, že nehoda si nevyžádala žádné zranění dalších osob.

Policisté dálnici uzavřeli za sjezdem na Jindřichův Hradec ve směru na České Budějovice. "Doprava je svedena na 95. kilometru na silnici I/3, obnovení provozu předpokládáme kolem jedné hodiny ráno," uzavřela Schwarzová.

Senior přecházel vozovku mimo přechod, zaplatil za to životem:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz