Zahraničí

Tragická nehoda v Dallasu. Na leteckém dni se srazil bombardér se stíhačkou

V texaském Dallasu se v sobotu odpoledne stala tragická letecká nehoda. Na přehlídce letadel z druhé světové války se srazila stíhačka P-63 Kingcobra s bombardérem B-17 Flying Fortress. Zatím není jasné, kolik je obětí.

V hororovou scénu se změnila sobotní přehlídka historických letadel z dob druhé světové války v americkém městě Dallas. Krátce před půl druhou odpoledne místního času (zhruba ve 20:20 středoevropského času) do sebe narazila dvě letadla – bombardér B-17 Flying Fortress (takzvaná létající pevnost) a stíhací letoun Bell P-63 Kingcobra. Informoval o tom deník New York Times.

"V současné chvíli nemohu potvrdit, kolik obětí si neštěstí vyžádalo. Mohu však prozradit, že v bombardéru byly nejméně čtyři osoby, maximálně pět, a ve stíhačce seděl jeden pilot," uvedl na tiskové konferenci Hank Coates, ředitel neziskové organizace Commemorative Air Force, která leteckou přehlídku organizovala.

Související obsah

​Diváci, kteří přehlídku sledovali, neutrpěli podle starosty Dallasu Erica Johnsona žádné zranění, upozornil portál CNN. "Je to strašlivá tragédie. Videa, která jsem viděl na sociálních sítích, mi lámou srdce. Modlete se prosím za všechny, kdo byli v letadlech," vyjádřil se starosta Johnson.

Letecká přehlídka strojů z druhé světové války se měla původně konat až do neděle. Vzhledem k sobotní tragické události ji však pořadatel zrušil.

Bombardér narazil do ruských paneláků, zemřelo 13 lidí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz