Zahraničí

Medveděv má nové vysvětlení, co se děje na Ukrajině. Válka to prý není

Medveděv má nové vysvětlení, co se děje na Ukrajině. Válka to prý není
Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv | Zdroj: Profimedia

Rusko na Ukrajině neválčí, provádí jen operaci na ochranu svých občanů. Prohlásil to místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Podle něj je to Moskva, kdo určí podobu nového světového řádu, ve kterém už nebude mít Západ hlavní slovo.

Termín "speciální vojenská operace", který kremelská propaganda od února používá pro válku proti Ukrajině, se vrací do rétoriky ruského vedení. Moskva podle Dmitrije Medveděva neválčí, ale jen chrání. Prý to je od Vladimira Putina laskavost.

Místopředseda ruské bezpečnostní rady to napsal v sobotu na sociální síti Telegram. "Uvědomte si, že je to Rusko, kdo chrání své občany. Vracíme pod svá křídla území, která byla prvotně ruská, ne naopak. A tento návrat bude pokračovat," uvedl.

Související obsah

"Snažíme se co nejvíc ochraňovat životy našich vojáků a civilistů. Naši nepřátelé nepočítají životy svých vojáků a civilistů. A to je ten obrovský morální rozdíl mezi námi a jimi," tvrdí Medveděv.

Moskva podle něj momentální šetří síly. "Připomeňme, že Rusko dosud nepoužilo celý svůj dostupný arzenál ničivých prostředků. Z důvodů, které jsou zřejmá všem rozumným lidem. A nenasadili jsme je proti všem možným nepřátelským zařízením v obydlených oblastech. Čistě naší přirozené lidské laskavost. Všechno má ale svůj čas," pokračoval.

Související obsah

Rusové za sebou mají debakl v Chersonu, ze kterého se z nařízení ministra obrany Sergeje Šojgua museli vojáci stáhnout. Město pak bez boje osvobodila ukrajinská armáda, připomíná CNN. Spekuluje se však, že to byl jen trik a ruské síly metropoli v příštích dnech znovu napadnou.

Podle Medveděva bude stát Rusko v čele nového světového systému. "Pamatujte, že je to Rusko, kdo utváří budoucí světový řád, nikoliv západní státy nebo temný Kyjev. A tento nový a rovný světový řád vznikne," uzavřel s tím, že to půjde pouze s "jednotou, každodenní tvrdou pílí a nejvyšší morálkou".

Putin přišel mezi vojáky s podezřelým zavazadlem. Zřejmě šlo o jaderný kufřík (10/2022):

drz, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz