Zahraničí

Výbuch v Istanbulu zabil šest lidí, desítky dalších zranil. Útočníka zadržela policie

Tureckým Istanbulem v neděli odpoledne otřásl výbuch. Zemřelo nejméně šest lidí, dalších 81 je zraněných. Policisté již zadrželi osobu, která bombu nastražila.

V ulicích Istanbulu v neděli vyhasl život nejméně šesti lidí. Videa na sociálních sítích zachytila plameny a hlasitou ránu, chodci na rušné Třídě nezávislosti se zděšeně otáčeli a prchali. Na chodníku zůstalo ležet několik bezvládných těl v záplavě střepů z okolních výloh. Na místo přijeli policisté a záchranáři, zasahoval i vrtulník.

"Zatím není jasné, zda šlo o terorismus. Podle informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, by to tak ale mohlo být. Prvotní zjištění naznačují, že v incidentu hrála roli žena," uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Související obsah

​Podle agentury Anadolu už policie zatkla osobu, která bombu nastražila a způsobila tím explozi. V pondělí brzy ráno to oznámil turecký ministr vnitra Suleyman Soylu. "Přejeme Alláhovu milost těm, kteří přišli o život, a brzké uzdravení zraněným. O dalším vývoji budeme informovat veřejnost," sdělil istanbulský guvernér Ali Yerlikayana.

​Rušný bulvár se nachází v samém srdci Istanbulu a patří mezi turisticky oblíbená místa. Náhlý výbuch šokoval celé město, radnice v poslední době nevydala žádná varování před útoky.

Související obsah

​Třídu nezávislosti sleduje mnoho bezpečnostních kamer, a policie tak neměla problém útočníka identifikovat. Aktuálně nevylučuje ani teroristický atentát. Vyšetřováním exploze vláda pověřila pět prokurátorů, místním médiím zakázala vysílat záběry z útoku.

V letech 2015 až 2017 Turecko zažilo řadu smrtících bombových útoků, které měla na svědomí teroristická organizace Islámský stát a nelegální kurdská uskupení.

lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz