Zahraničí

Zemřel geniální kytarista Keith Levene, zakládající člen skupiny The Clash

Zemřel geniální kytarista Keith Levene, zakládající člen skupiny The Clash
Keith Levene, zakládající člen skupiny The Clash | Zdroj: Profimedia

Kytarista a zakládající člen britské punkové kapely The Clash Keith Levene zemřel v pátek ve svém domě v Norfolku. Levene se potýkal s rakovinou jater. Dožil se 65 let.

Ve věku 65 let zemřel Keith Levene, jeden z nejvynalézavějších kytaristů a zakládající člen skupin Clash a Public Image Ltd.

Levene, který měl rakovinu jater, zemřel ve svém domě v Norfolku a zanechal po sobě trvalé dědictví v podobě vlivu na britskou rockovou hudbu, okomentoval úmrtí hudebníka list The Guardian.

Na smrt blízkého přítele a legendárního kytaristy upozornil spisovatel Adam Hammond. "Není pochyb o tom, že Keith byl jedním z nejvynalézavějších, nejodvážnějších a nejvlivnějších kytaristů všech dob," uvedl.

Související obsah

​Levene, který se narodil na severu Londýna jako Julian Levene, založil skupinu The Clash s kytaristou Mickem Jonesem a baskytaristou Paulem Simononem, když mu bylo pouhých 18 let. Byl to právě Levene a manažer skupiny Bernard Rhodes, kdo požádali Joea Strummera, aby odešel ze své tehdejší kapely The 101ers a stal se frontmanem jejich skupiny, uvedl portál BBC.

Ačkoli Levene opustil The Clash ještě předtím, než začali nahrávat, byl spoluautorem skladby What's My Name, která se objevila na jejich prvním albu.

Levene miloval kytary a pracoval na knize o PiL se spisovatelem Adamem Hammondem. Jeho partnerka Kate Ransfordová, která s ním byla do poslední chvíle spolu se svou sestrou Jill Bennettovou a jejím manželem, řekla, že zemřel "smířený a milovaný". Rodina požádala o soukromí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz