Zahraničí

Záhada v Bratislavě: Poklopy od kanálů vystřelily několik metrů vysoko! Nikdo neví proč

V Prievozské a Plynárenské ulici v Bratislavě vyděsilo kolemjdoucí několik záhadných výbuchů. V pondělí večer začaly poklopy od kanálů zničehonic vystřelovat do výšky několika metrů. Záchranáři stále zjišťují, co se na místě stalo. Příčinu explozí zatím neznají.

V bratislavských ulicích se z podzemí začaly ozývat záhadné zvuky. Podle očitých svědků následně vyletěly do vzduchu poklopy od kanálů. Hasiči a policisté proto uzavřeli okolí byznys-centra, kde mělo k explozím dojít.

"Na místě byla naměřena vysoká koncentrace oxidu uhličitého. Zasahující hasiči provádějí průzkum oblasti," potvrdilo pro slovenské Televizní noviny Prezídium Hasičského a záchranného sboru. Kvůli přítomnosti plynu navrtali plynaři do okolních chodníků a silnice odvětrávací vrty, aby se látka nedostala do budovy.

Související obsah

"Z hlediska bezpečnosti jsme vyplňovali podzemní otvory pěnou kvůli zastavení šíření plynu. Důvodem bylo i zředění plynu, aby jeho koncentrace nebyla tak silná," informoval velitel hasičů Nikolaj Gečeský.

Vystrašená svědkyně popsala večerní dění na ulici. "Šla jsem z práce a byla jsem asi metr a půl od prvního kanálu, který chvíli na to vybuchl. Naštěstí jsem se zastavila u výlohy s květinami. Kdybych to neudělala, tak mě poklop určitě zasáhne. Vystřelil asi do dvoumetrové výšky a za ním následoval strašný dým a zápach," promluvila o incidentu na Slovensku žena, která zavolala záchranáře.

Poslechněte si ránu, kterou vyvolal výbuch na ulici:

Nepříjemný zápach prý čpěl v celé ulici, a proto se lidé báli, že se jedná o plyn. "Hned jsem se schovala, protože jsem se lekla. Poté jsem okamžitě zavolala na linku 112. Bylo to první oznámení o explozích, které obdrželi. Rychle proto poslali hlídky," dodala svědkyně.

Po prvním výbuchu následoval další. Než dorazily záchranné složky, žena slyšela dokonce čtvrtou ránu. "Všechny ulice už byly zablokované, drželi nás tam a nechtěli nás pro jistotu pustit na žádnou stranu, kanály totiž byly všude. Musela jsem počkat, až mi dovolí jít dál," uzavřela kolemjdoucí nepříjemný zážitek.

​V úterý ráno hasiči na místě naměřili už jen minimální hodnoty výskytu oxidu uhličitého. "Ráno jsme provedli kontrolní měření, při kterých byly zjištěny jen minimální hodnoty plynu. Budovu jsme předali správci a ukončili svůj zásah," sdělila mluvčí hasičského sboru Katarina Križanová.

Podívejte se na video o vážné autonehodě na hranicích se Slovenskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz