Krimi

V tlačenici na halloweenské party na Zlínsku se zranilo 13 lidí. Viníkovi hrozí 8 let

Kriminální policie ve Zlíně dále pokračuje ve vyšetřování neštěstí na diskotéce ve Slušovicích, ke kterému došlo na halloweenské party na konci října. Zraněných je podstatně více, než kolik jich záchranáři převezli do nemocnice. Je velmi pravděpodobné, že bude případ kvalifikován jako obecné ohrožení z nedbalosti. Viníkovi by v takovém případě hrozilo až osmileté vězení.

Amatérské záběry z tlačenice, po které ve slušovické diskotéce zasahovaly desítky záchranářů. Ti do zlínské krajské nemocnice převezli osm lidí. Jenomže policistům se v dalších dnech ozvali další zranění návštěvníci.

"Do současné doby se nám ozvalo dalších pět zraněných, kteří vyhledali lékařské ošetření s odstupem času po diskotéce, celkově tedy je 13 zraněných," sdělila policejní mluvčí Monika Kozumpliková.

Související obsah

Všichni hospitalizovaní lidé už nemocnici opustili. Poslední, nejvážněji zraněná návštěvnice, která při tlačenici utrpěla tzv. crash syndrom a byla ve vážném stavu, odešla minulý týden. Dál ale zůstává v pracovní neschopnosti.

"Prověřování případu dále pokračuje, my se zabýváme jednotlivými kamerovými záznamy, které postupně získáváme od svědků události, a také vyhodnocujeme volání na jednotlivé linky tísňového volání z průběhu inkriminované noci," doplnila Kozumpliková.

Podle policistů se vyšetřování protáhne. I proto, že budou prověřovat bezpečnost diskotéky a vhodnost umístění únikových východů.

ls, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz