Domácí

Ze "zlodějiny" si pořídil nádhernou sbírku známek. V dražbě se o ni strhla bitva

Ze "zlodějiny" si pořídil nádhernou sbírku známek. V dražbě se o ni strhla bitva
Československá poštovní známka z roku 1918 na ilustračním snímku | Zdroj: Profimedia

I mezi kriminálníky lze najít náruživé sběratele. Jeden takový si pořídil sbírku československých známek. Když se sbírka jako zabavený majetek dražila, zájemci podali stovky příhozů.

Sbírka známek Československo 1918–1939 připadla Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Dohromady ji dal vášnivý sběratel, který na to ovšem použil prostředky z nelegální činnosti, a tak mu byla zabavena.

Známky nyní šly do dražby. Odborník je ocenil na 800 tisíc. "O sbírku se nakonec strhl velký boj v posledních minutách aukce. Soupeřili především dva účastníci. Ti se neustále přehazovali, díky čemuž byl původně plánovaný čas ukončení aukce automaticky posouván. Reálně pak byla aukce ukončena téměř jednu hodinu po plánovaném konci," popsal ÚZSVM.

Související obsah

​Výsledná cena se ale od vyvolávací razantně lišila. "V tomto strhujícím souboji padlo rekordních 717 příhozů, které dostaly konečnou prodejní cenu na částku 1 732 000 korun," dodal úřad. Peníze z dražby nyní pomohou odškodnit oběti trestných činů.

Vydražená sbírka známek:

Sbírka známek | Zdroj: ÚZSVM

Speciální edice známek na nejstarších vojáků z Hadího ostrova. Lidé čekali ve frontě hodiny (4/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz