Zahraničí

Miloš Zeman v Rusku totálně ztratil respekt. Zazněla drsná slova

Miloš Zeman v Rusku totálně ztratil respekt. Zazněla drsná slova
Prezident republiky Miloš Zeman | Zdroj: Profimedia

Kvůli kritice Ruska za válku na Ukrajině ztratil český prezident Miloš Zeman respekt v zemi, kde jej donedávna za jeho vlídnou politiku vůči Moskvě vyzdvihovali. Ve známém ruském podcastu si z české hlavy státu pořádně stříleli. Nebáli se ho označit za alkoholika a pustili se i do jeho invalidního vozíku.

Hostem podcastu, jehož název by se dal do češtiny přeložit jako Živé hřebíky, byl ruský politický analytik a bývalý poradce Kremlu Stanislav Bělkovský. Právě ten se rozhodl, že prezidenta Zemana rozhodně šetřit nebude. Tématem podcastu byla otázka, proč Putin nejede na summit G20.

"Některé země G20 jsou vedeny lídry, kteří jsou závislí na alkoholu," řekl Bělkovský. Jako příklad uvedl bývalého lucemburského premiéra Jacquese Santera. V této spojitosti ale upřel pozornost i na Miloše Zemana, a to i navzdory tomu, že Česká republika mezi země G20 nepatří.

Bělkovský pokračoval: "Z velkých událostí bývají obvykle odváženi na invalidních vozících, protože už nemůžou chodit," rýpl si. Upozornil tak na to, že je český prezident již několik měsíců kvůli onemocnění nohou pohybově indisponován. 

Související obsah

​Ruský politický analytik nešetřil prezidenta Zemana ani v dalších chvílích. Do choulostivé situace vystavil i ruského prezidenta Putina. "Putina si lze snadno splést s dítětem. Představte si, že kolem jede opilý Miloš Zeman na invalidním vozíku, není členem G20, ale představme si to," vykládal Bělkovský.

"A pod vlivem alkoholu se v něm probudí nával něhy. Spatří malého chlapce, který se k němu blíží. A samozřejmě, Miloš Zeman toho chlapečka objímá a snaží se ho někde políbit. Ne na břicho, ale na politicky korektnější místo," pokračoval.

"A pak to dopadne jako ve známé anekdotě, že žabí princezna se promění ve 14letého chlapce," hovořil dále bez výčitek. ​"A chlapec se promění v Putina a vznikne tak velká mezinárodní ostuda," dodal a uzavřel tak kontroverzní zmínky o české hlavě státu.

Související obsah

Bývalý poradce v Kremlu Stanislav Bělkovský je ale svým kontroverzním vystupováním známý. Jeho sarkastické vyprávění se na mediální scéně údajně neobjevilo poprvé. 

Podcast se prezentuje jako zpravodajský a má za sebou už více než tisíc epizod. Věnuje se politickým, ekonomickým a sociologickým tématům. Zabývá se i událostmi ve světě a v Rusku.

Zeman vetoval státní rozpočet. Vadí mu příjmy nižší o desítky miliard:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz