Domácí

Případ psychiatra Cimického se vrací policii. Údajná znásilnění už jsou promlčená

Případ psychiatra Cimického se vrací policii. Údajná znásilnění už jsou promlčená
Psychiatr Jan Cimický | Zdroj: Profimedia

Policii se vrací případ psychiatra Jana Cimického, který byl obviněn ze znásilnění a vydírání svých pacientek. Od chvíle, kdy se měly tyto trestné činy odehrát, už ale uplynulo mnoho let. Velká část nahlášených případů je tak nejspíš promlčená.

Městské státní zastupitelství v Praze vrátilo policii případ Jana Cimického, který měl od osmdesátých let údajně opakovaně znásilnit a vydírat své pacientky. Právě doba, která uplynula od těchto činů, dělá žalobcům a policistům hlavní problémy.

"Z důvodu rozsahu věci, počtu skutků a jejich časového odstupu od dnešních dnů bude muset obvodní státní zastupitelství podrobněji vypořádat otázku právní kvalifikace jednotlivých skutků s přihlédnutím k úpravě platné v době jejich spáchání a s tím související otázkou promlčení," sdělil k případu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Související obsah

Ze stejných důvodů se také případ vrací policii k došetření. "Policejní orgán bude tedy ve věci provádět další vyšetřování za účelem vyjasnění výše předestřených otázek," dodal Cimbala. Podle informací Aktuálně.cz dospěla státní zástupkyně při zkoumání případu k závěru, že 26 z 28 případů znásilnění a vydírání je promlčených.

Policie proto i nadále hledá další poškozené, které by svou výpovědí mohly vnést do případu další světlo. Zřídila pro ně dokonce speciální linku 732 100 239, jejímž prostřednictvím se poškozené mohou na policii obrátit.

Cimický má jít po obviněních ze znásilnění na detektor lži, vyzývá spolek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz