Zahraničí

Podivná sebevražda ruského plukovníka. Z kanceláře se mělo ozvat pět výstřelů

Podivná sebevražda ruského plukovníka. Z kanceláře se mělo ozvat pět výstřelů
Střelná zbraň Makarov, ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Ruský plukovník Vadim Jevgenjevič Bojko je po smrti. Jeden z vedoucích prestižní vladivostocké Pacifické vyšší námořní školy se měl údajně zastřelit ve své kanceláři. Okolnosti jeho úmrtí jsou však podivné.

Ve Vladivostoku zemřel za podivných okolností ve středu další ruský vysoký představitel Vadim Bojko. Právě on se měl významným způsobem podílet na organizaci říjnové mobilizace ve Vladivostoku. "Zástupce šéfa Pacifické vyšší námořní školy se zastřelil," informoval portál Regnum.

Bojko si měl údajně vzít život ve své kanceláři, kde ho také nalezli. Zda se však skutečně jednalo o sebevraždu, zatím není jasné. Podle prvotních informací totiž poté, co plukovník přišel do práce, se vzápětí z jeho kanceláře ozvalo pět výstřelů, uvedl portál Vedomosti.

Související obsah

Další důstojník následně vběhl do místnosti, kde našel Bojka mrtvého. V kanceláři objevil také pistoli značky Makarov a nábojnice.

Nejedná se však o první případ podivného úmrtí vysoce postaveného ruského představitele. V úterý našli mrtvého vojenského komisaře ruských oblastí Parizansky a Lazovsky. Bližší informace k případu však policie nezveřejnila.

V červenci zase objevili v Moskvě tělo bývalého generála FSB Jevgenije Lobačeva. Policisté jej našli s prostřelenou hlavou před domem, ve kterém bydlel. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Za podivných okolností zemřel také šéf Lukoilu. Měl vypadnout z okna:

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz