Domácí

Vlastě napadli účet podvodníci. Na ukrajinské účty přeposlali statisíce

Vlastě napadli účet podvodníci. Na ukrajinské účty přeposlali statisíce
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Obětí internetových podvodů se stává čím dál více lidí. Kybernetičtí útočníci používají stále důmyslnější metody, jak se zmocnit cizích finančních prostředků. Své o tom ví i 42letá žena, která před pár dny přišla o téměř 600 tisíc korun.

Na redakci TN.cz se obrátila paní Vlasta, která upozornila na internetový podvod v rámci neoprávněných finančních transakcí u své banky mBank.

"V pondělí ráno jsem si přečetla SMS zprávu od banky, že se někdo pokoušel dostat do mého účtu přes mobilní aplikaci z cizího čísla. Když jsem se pak podívala do své e-mailové schránky, zůstala jsem v šoku. Banka mi poslala potvrzení o sjednaném úvěru ve výši 575 200 korun, ačkoliv jsem o žádný úvěr nežádala," říká paní Vlasta s tím, že v dokumentu bylo uvedeno číslo jejího občanského průkazu, který je už sedm let neplatný.

Související obsah

​Když se pak žena podívala do svého účtu, zjistila, že jí v rámci sjednaného úvěru skutečně na kontu přistálo necelých 600 tisíc korun. Peníze už ale byly pryč. Z historie provedených plateb zjistila, že celou sumu někdo po částech přeposlal na dva další cizí účty.

"Okamžitě jsme jeli do Mělníka na kriminálku," říká paní Vlasta. "Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení od dvaačtyřicetileté ženy o nezákonném sjednání úvěru ve výši bezmála 600 tisíc korun. Situaci jsme prověřili, a skutečně došlo k podvodnému jednání. Peníze ze sjednaného úvěru pachatel přeposlal na dva další účty. Podle prvotních informací se jedná o ukrajinské účty," sdělila redakci TN.cz mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová.

Související obsah

​O to větší bylo pro paní Vlastu překvapení, když v úterý ráno zjistila, že má další předschválenou půjčku, tentokrát na milion korun. "Hned jsem volala bance, co to má znamenat. Připomněla jsem jim, že v rámci mého účtu řešíme podvodné jednání z předcházejícího dne. V tu chvíli banka účet zablokovala," popsala žena.

Banka prý paní Vlastě sdělila, že jsou dvě možnosti. Závisí to však na závěru policejního vyšetřování. Buď celý úvěr banka stornuje, nebo bude muset poškozená žena zaplatit výši úvěru, ovšem bez úroku. "Čekáme na výsledky šetření policie. Aktuální situace nám teď bohužel neumožňuje vyjádřit se k tomuto případu," sdělila redakci TN.cz zástupkyně mluvčí mBank Kateřina Staňková.

Podívejte se, čemu se vyvarovat při nákupech na internetu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz