Domácí

Místo odpojeného plynu topili elektrocentrálou. Přiotrávilo se 20 lidí

Ve vyloučené lokalitě Nový Dvůr v Kunovicích na Uherskohradišťsku se kolem dvaceti lidí, včetně dětí, otrávilo oxidem uhelnatým. Jeho zdrojem byla elektrocentrála, kterou si obyvatelé jednoho z tamních bytových domů nainstalovali do suterénu.

Žádost o výjezd k dítěti s nevolností v Kunovicích u Uherského Hradiště přijal dispečink zlínské záchranné služby ve středu po 22. hodině. "Když posádka dorazila na místo, zjistila, že situace je daleko závažnější, než co bylo zprvu hlášeno," řekl TN.cz mluvčí záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Celkem se plynem přiotrávily asi dvě desítky osob. 

"Na místě byl větší počet osob, které jevily příznaky otravy oxidem uhelnatým. Okamžitě proto na místo zavolali hasiče a dispečink jim poslal posily. Celkově na místo vyjely čtyři sanitní vozy a dva vozy lékařské. Do nemocnic ve Zlíně a Uherském Hradišti bylo převezeno 12 lidí včetně šesti dětí. Jejich stav naštěstí nebyl vážný," dodal Omelka.

Související obsah

Zdrojem oxidu uhelnatého byla podle hasičů elektrocentrála v suterénu, která měla obyvatelům domu sloužit jako náhrada za odpojený plyn. Elektrocentrálu však dále nezabezpečili. "Spaliny z elektrocentrály tak pronikaly do všech prostor domu," uvádí hasiči na facebooku.

Elektrocentrála | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Zlínský kraj

"Velitel zásahu požádal o příjezd dalších vozidel s kyslíkovými lahvemi. V 22:36 hodin byl proto vyhlášen poplach i dobrovolné jednotce města Kunovice. Na místě jsme tak měli celkem tři automobilové cisterny, které měly ve vybavení dostatečné množství kyslíkových lahví, a také jeden dopravní automobil pro případný odvoz zraněných osob," píší dále hasiči.

Podobný případ se stal na začátku října na Českokrumlovsku. Lidé si topili v bytě svíčkami a grilem, několik jich skončilo v nemocnici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz