Zahraničí

Smrt otce a batolete vyšetřovali dlouhé měsíce. Odhalení všechny zdrtilo

Smrt otce a batolete vyšetřovali dlouhé měsíce. Odhalení všechny zdrtilo
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Po devíti měsících policisté státu New York uzavřeli případ úmrtí 59letého muže a jeho dvouletého syna. Oba byli v únoru nalezeni mrtví v bytě, kde nebyly žádné stopy násilného vniknutí. Závěr vyšetřování odhalil, že okolnosti smrti chlapečka byly velmi tragické. Jeho otec totiž zemřel na infarkt a protože spolu žili sami, dítě tak dlouho trpělo hlady, až nakonec zemřelo.

Podrobnosti o závěru vyšetřování zveřejnil deník USA Today s odkazem na policejní oddělení okresu Ontario ve státě New York. To dostalo 15. února letošního roku na tísňové lince informaci, že již týden nikdo neviděl 59letého Davida Condeho a jeho dvouletého syna Davida Juniora.

Když se dostali do jejich bytu ve městě Geneva, naskytl se jim smutný pohled. V posteli leželo mrtvé tělo otce a kousek od něj našli i chlapečka. Ani on nejevil žádné známky života. V bytě nebyly stopy, které by naznačovaly násilné vniknutí, a ani stav mrtvol po ohledání nenaznačoval násilnou smrt. Co ale za tragédií stálo, to policisté nevěděli.

"Bude trvat několik týdnů až měsíců, než budou k dispozici výsledky toxikologie," řekl tehdy šéf policejního oddělení David Cirencione. "Chceme udělat vše pro to, abychom rodině poskytli odpovědi," dodal. Nyní, o devět měsíců později, už je jasno.

Související obsah

​Muž podle policistů zemřel na infarkt. Dvouletý chlapeček zesnul až nějakou dobu po něm, příčinou bylo vyhladovění. Ačkoliv v bytě policisté při prohledávání nalezli jídlo, dítě bylo zřejmě příliš malé na to, aby ho samo dokázalo najít a nakrmit se.

Vyšetřování tak bylo ukončeno. Případ nenechal chladné ani ostřílené policisty. "Bylo to pro nás velmi těžké být na místě činu. Něco takového se nevidí každý den," řekl Cirencione.

Původně, po nalezení těl, se vyšetřovatelé domnívali, že příčinou smrti bylo podchlazení, informoval tehdy web News10NBC. Elektrické přímotopy totiž při vniknutí do bytu byly vypnuté a uvnitř bylo velmi chladno. Oba byli oblečení do pyžama. V bytě byl také plynový kotel, jednou z vyšetřovacích verzí tak byla i otrava oxidem uhelnatým.

Otec měl podle informací policistů chlapce ve své péči téměř od narození. Matka o něj neprojevovala příliš velký zájem a v poslední době před jeho smrtí s ním zřejmě vůbec nebyla v kontaktu.

Vražda 17leté těhotné v romské osadě! Vraha zachránilo, že ho odvedla policie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz